Strona główna
Aktualności
"Wlazł kotek na płotek" w wykonaniu uczniów z klasy 1a
Uczniowie z klasy 1a uczyli się rytmu i wygrywania melodii piosenki "Wlazł kotek na płotek" z wykorzystaniem kolorowych tub dźwiękowych. Bum Bum Rurki wniosły w tę naukę wiele radości, uśmiechu i zabawy. 🙂 🎼 😀
Zajęcia poprowadziły p. Marta Drętkiewicz - wychowawczyni klasy 1a i nauczycielka p. Ewelina Świder-Szurgot.
Z kącika Małego anglisty - Days of the week w klasie 3b, czyli nauka poprzez zabawę
W poniedziałek 15 kwietnia br. na zajęciach języka angielskiego uczniowie klasy 3b bawili się poprzez naukę oraz uczyli się poprzez zabawę dni tygodnia - days of the week - z wykorzystaniem maty. Dzieci uczyły się wymowy w języku angielskim, rozumienia ze słuchu, ćwiczyły pamięć wzrokową i koncentrację, a także usprawniały koordynację wzrokowo-ruchową. 🙂 😀 🙂
Pierwszoklasiści z klasy 1 a Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole odkrywali magię teatru i kina w Łodzi!
10218 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole pod opieką Marty Drętkiewicz i Anety Łączkowskiej wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Głównym punktem programu był spektakl "Jak zostałam wiedźmą" w Teatrze Arlekin.
Przed wyjazdem dzieci miały okazję poznać zasady kulturalnego zachowania się w teatrze. Dzięki temu mogły w pełni docenić magię przedstawienia, które przeniosło je do świata czarów i wróżb. Spektakl opowiadał historię małej dziewczynki, która pragnęła zostać wiedźmą. Pełen humoru i barwnych kostiumów spektakl zafascynował dzieci, które z zapartym tchem śledziły losy bohaterki.
Niesamowite spotkanie uczniów klas 1 - 4 z pisarzem Łukaszem Wierzbickim w Miejskim Domu Kultury w Kole
5517 kwietnia br. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole miała zaszczyt gościć na spotkaniu autorskim z wybitnym pisarzem, Łukaszem Wierzbickim. Wydarzenie odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Kole i zgromadziło uczniów klas 1-4, którzy mieli okazję zanurzyć się w fascynującym świecie literatury dziecięcej.
Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim
19 kwietnia przypada 81 - rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. W związku z tym uczniowie klasy 8 B uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji dotyczącej historii powstania w getcie warszawskim . Zajęcia przeprowadziła Pani Anna Pietruszka –pracownik PiMBP w Kole na zaproszenie nauczyciela historii Moniki Brody.
W pierwszej części uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Muranów-Dzielnica Północna”. Narratorka Ala, młoda warszawska Żydówka opowiada o żydowskiej historii dzielnicy Muranów w Warszawie. Uczniowie oprowadzeni zostali po różnych miejscach Muranowa i zapoznali się z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z okresu ostatnich stuleci Muranowa.
W drugiej części zajęć uczniowie analizowali fotografie z budynkami i ich funkcje. Wykonywali ćwiczenia z osią czasu, na której mieli uporządkować historię Muranowa i dopasowywali zdjęcia prezentujące miejsca z wydarzeniami, o których b
Ekologiczny transport czyli wycieczka piesza nad rzekę Wartę
W dniu 8 kwietnia uczniowie klasy 6b wraz z opiekunem koła biologicznego geograficznego P Weroniką Antkiewicz-Kowalską realizowali projekt Ekoszkoła 2024 i udali się na ekologiczną pieszą wycieczkę nad rzekę Wartę.
Z kącika Małego anglisty - Project: "Colorful week" dla klas trzecich
Friday - yellow 💛 🙂 💛
Klasy: 3a, 3b i 3c.
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
19 kwietnia - 81 rocznica rocznica powstania w getcie warszawskim - warsztaty klas 5b, 5c i 5d
Uczniowie klas piątych w poniedziałek 15 kwietnia wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Annę Pietruszkę z PiMBP w Kole. Oglądali film "Będę pisał" - film edukacyjny MUZEUM POLIN. Dowiedzieli się, że 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.
Z kącika Małego anglisty - Project: "Colorful week" dla klas trzecich
Thursday - blue 💙 🙂 💙
Klasy: 3a, 3b i 3c.
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Z kącika Małego anglisty - Project: "Colorful week" dla klas trzecich
Wednesday - green 💚 🙂 💚
Klasy: 3a, 3b i 3c.
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Wycieczka klasy 2a do Łodzi
Dnia 10 kwietnia 2024 r. klasa 2a pod opieką wychowawczyni Izabeli Żurawik i pani Magdaleny Rybkowskiej wybrała się na wycieczkę do Łodzi. Celem naszego wyjazdu było zoo, a w nim orientarium. Najpierw odwiedziliśmy lemury, a później udaliśmy się do pawilonu słoni, gdzie oglądaliśmy ich kąpiel. W oczekiwaniu na panią przewodnik, dzieci zrobiły zakupy. Ruszyliśmy, aby poznać życie zwierząt żyjących na lądzie i w wodzie. Chyba największe wrażenie zrobiło na nas ogromne akwarium ze szklanym tunelem. Gdy odwiedziliśmy już wszystkie zwierzęta, pojechaliśmy na obiad do McDonald's. Pełni wrażeń i atrakcji, szczęśliwie wróciliśmy do domu.
Z kącika Małego anglisty - Project: "Colorful week" dla klas trzecich
Tuesday - red ❤️ 🙂 ❤️
Klasy: 3a, 3b i 3c.
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Z kącika Małego anglisty - Project: "Colorful week" dla klas trzecich
Monday - orange 🧡 🙂 🧡
Klasy: 3a, 3b i 3c.
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Koło zainteresowań z kodowania i programowania
Na naszych zajęciach uczniowie samodzielnie budowali robota edukacyjnego Q-Scout, by następnie zaprogramować go z wykorzystaniem języka graficznego Scratch, m.in. w takich obszarach, jak ruch, światło i dźwięk.
Poprzez naukę i zabawę z robotem edukacyjnym Q-Scout, uczniowie mogli poznać świat robotyki, elektroniki i programowania, w oparciu o nowoczesne metody nauczania w nurcie STEAM.
Z kącika Małego anglisty - Project: "Colorful week" dla klas trzecich
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Z kącika Małego anglisty - "Days of the week"
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI – ZIELONA PLANETA
4W dniu 05.04.2024r. w Bibliotece Publicznej w Kole odbył się konkurs recytatorski ,, Zielona Planeta’’ zorganizowany pod patronatem Burmistrza Koła i Starosty Kolskiego.
Wydarzenie miało na celu: popularyzację poezji dziecięcej, eksponowanie dziecięcych talentów, budowanie postaw proekologicznych. Uczestniczyło w nim 26 uczniów z klas czwartych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 4b: Zofia Orchowska i Natalia Widełka.
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI – ZIELONA PLANETA
8W naszej szkole 21.03.2024r. odbył się szkolny konkurs recytatorski pt: ,, Zielona Planeta”. Adresowany on był do uczniów klas czwartych. Uczestnicy konkursu prezentowali jeden wiersz o tematyce przyrodniczej.
Laureatkami konkursu zostały uczennice klasy 4b: Zofia Orchowska i Natalia Widełka, które będą reprezentowały naszą szkołę na dalszym powiatowym etapie.
Godziny dzwonków
Czwartek 10.07.2025Kalendarz
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
- brak danych