Strona główna
Wpłaty za obiady - CZERWIEC 2026
Informujemy, że wpłaty za obiady w miesiącu czerwcu 2026 r. przyjmowane będą w biurze kierownika świetlicy oraz w świetlicy szkolnej w następujących terminach:
📅 Poniedziałek-czwartek
🕢 godz. 8:00 –13:00📅 Piątek
🕗 godz. 8:00–12:00Cena obiadów od 2 czerwca 2026 r. wynosi 105 zł.
W godzinach wcześniejszych niż czas urzędowania kierownika świetlicy oraz w godzinach popołudniowych opłatę można uiścić u wychowawcy w świetlicy szkolnej, która czynna jest w godz. 6.30-16.30.
Aktualności
Warsztaty chemiczne „Z Miłości do Czekolady" w kl. 1 b i 3 a
11W dniu 3 VI 2025 r. uczniowie klas 1 b i 3 a pod opieką swoich wychowawczyń p. Krystyny Gradomskiej oraz p. Marioli Krygier wzięli udział w warsztatach chemicznych przeprowadzonych przez panie z Centrum Kreatywności Edu-Czar, podczas których mieli okazję stworzyć własną tabliczkę czekolady.
Pod okiem nauczycielek chemii dzieci dowiedziały się o rodzajach czekolady, a także o jej początkach historii i odkrywcach. Poznały jej składniki oraz wartości lecznicze. Każde dziecko stworzyło swoją czekoladę w kształcie serca dekorując ją wg własnego pomysłu. Dzieci musiały jeszcze wykazać się dużą cierpliwością, ponieważ czekolada powoli zastygała. W całej sali unosił się wyjątkowo słodki i apetyczny zapach.
🌿 💚 🌎 🌍 🌏 💚 🌱 PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W ZBIÓRCE ELEKTROŚMIECI w RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO "MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI" 🌿 💚 🌎 🌍 🌏 💚 🌱
Serdecznie dziękujemy Wszystkim za aktywne włączenie się w zbiórkę elektrośmieci i zaangażowanie w realizację Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI" w roku szkolnym 2024/2025.
Wycieczka klas 7b i 5a w Góry Świętokrzyskie
W dniach 2–3 czerwca 2025 r. klasy 7b i 5a uczestniczyły w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Program wyjazdu był bardzo urozmaicony i pełen ciekawych atrakcji.
Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili malowniczą miejscowość Święta Katarzyna oraz klasztor na Świętym Krzyżu – jedno z najstarszych i najważniejszych sanktuariów w Polsce. Wieczorem wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu terenowym „Słowiańskie Bajduły”. Uczestnicy, przemierzając las z pochodniami, spotykali postacie ze słowiańskich legend, m.in. czarownice, zielarki oraz boginię Mokosz.
Sukces Kornelii Zając w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”
Z dumą informujemy, że uczennica klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole – Kornelia Zając – została wyróżniona za uzyskanie wyniku bardzo dobrego w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”.
Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 4 czerwca 2025 r. w CDN Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Koninie. Kornelia znalazła się w gronie najlepszych młodych matematyków regionu, co jest ogromnym osiągnięciem i powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.
Dzień Dziecka w klasie 2a Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole - Deserki Lodowe w Fantazja Cafe Koło
20Dzień Dziecka to wyjątkowy czas dla każdego dziecka, a w szczególności dla uczniów klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole, gdzie świętowanie tego dnia nieco się przedłużyło. Piątek był pełen wrażeń i radości, gdyż dzieci spędziły go aktywnie, ciesząc się atrakcjami zorganizowanymi podczas festynu „Miasto i Mundurowi Dzieciom”.
Dni Otwartych Strażnic
W dniu 23.05.2025 r. - z okazji Dni Otwartych Strażnic uczniowie klas II b pod opieką p. Olgi Goszczyk i p. Eli Kazimierczak odwiedzili siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole. Wizyta w Straży dostarczyła uczniom wiedzy na temat bardzo trudnej i odpowiedzialnej służby.
Zwiedzających zapoznano z pracą strażaków oraz omówiono i zaprezentowano sprzęt ratowniczy będący na wyposażeniu jednostki.
Największą atrakcją dla wszystkich dzieci była możliwość wejścia do wozu strażackiego. Uczniowie zostali bardzo mile i serdecznie przyjęci przez pracowników Straży, którzy z zaangażowaniem i przyjaznym uśmiechem udostępniali dzieciom swoją wiedzę oraz udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania.
Wyjście klasy 4b na festyn "Miasto i Mundurowi Dzieciom" w Kole
Wyjście klasy 4b na festyn "Miasto i Mundurowi Dzieciom" w KoleKlasa 4b wraz z wychowawcą p.Katarzyną Gołębowską i opiekunem p.Izabelą Okulską wzięła udział w wyjątkowym festynie sportowym "Miasto i Mundurowi Dzieciom", który odbył się 30 maja 2025 roku na Stadionie Miejskim w Kole.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Burmistrza Miasta Koła we współpracy z Komendantem Powiatowym Policji w Kole .Uczniowie klasy 4b mogli skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji przygotowanych specjalnie na ten dzień:
Wycieczka do Warszawy klasy 4a i 4b
W dniu 26 maja uczniowie klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami p.Katarzyną Gołębowską i p.Małgorzatą Janowską i opiekunami p.Izabelą Okulską i p.Robertem Cesarzem uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Warszawy. Podczas wyjazdu mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc i wziąć udział w interesujących wydarzeniach.
Wyjście klasy 6b i 6 d do McDonalds
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 6b i 6d wraz z wychowawcami wybrali się na wspólne wyjście do McDonald’s. Była to doskonała okazja do integracji, radosnego świętowania i spędzenia czasu poza szkolnymi ławkami.
Nie zabrakło uśmiechów, rozmów i pysznych przekąsek. Tego dnia królowała dobra zabawa i świetna atmosfera, a wspólne chwile z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczniów.
Wizyta uczniów w Domu Pomocy Społecznej w Kole
28.05.2025r. szkolny chór oraz uczniowie klasy 4 a wraz z nauczycielami p. Patrycją Bakowską, p.Małgorzatą Janowską, panem Robertem Cesarzem ponownie złożyli wizytę mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej.Tym razem z koncertem z okazji Dnia Matki.Ogromną radość sprawił występ pana Roberta Cesarza.Był to bardzo wzruszający moment dla osób przybyłych na uroczystość.Pani dyrektor podziękowała za to, że ,,kolska jedynka pamięta o ludziach starszych i chorych. Na uczniów czekał, jak zawsze, poczęstunek i słodycze.
Wizyta klasy 4c w Państwowej Straży Pożarnej w Kole
Wizyta klasy 4c w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Kole 🚒
Uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą p. Martą Zasadzińską wzięli udział w akcji „Dni Otwartych Strażnic”, organizowanej przez Komendę Powiatową PSP w Kole. 🚒
Mieliśmy okazję obejrzeć prezentację sprzętu strażackiego, pokaz wozów bojowych, umundurowania oraz narzędzi.
💗 💗 💗 💗 💗 💗 💗 💗 Z kącika Małego anglisty - "Mother's Day" 💗 💗 💗 💗 💗 💗 💗 💗
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
Wycieczka do Wrocławia klas VIId i VIIIb
22 maja 2025r. uczennice i uczniowie klas: VIII b i VII d wybrali się na wycieczkę do Wrocławia – miasta wielu mostów i wielu krasnali. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie pani Ewa Konopińska i pani Monika Broda a opiekę nad uczniami sprawowały też pani Aneta Łączkowska i pani Anna Ćwiek.
Pierwszym punktem programu było wrocławskie zoo i Afrykarium. Zachwyceni oryginalnymi zwierzętami pływającymi, skaczącymi i fruwającymi, uczniowie przeszli do urokliwego parku japońskiego, aby podziwiać przepiękną roślinność. Dowiedzieli się też wielu informacji o kulturze Japonii.
Wycieczka edukacyjna do Poznania i Rogalina
W dniu 23 maja 2025 r. uczniowie klas 5b i 5c Szkoły Podstawowej nr 1w Kole uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Poznania i Rogalina, zorganizowanej pod opieką wychowawców Pani Patrycji Bąkowskiej i Pana Marka Kaftana oraz nauczycieli Pani Beaty Leszcz Murakowskiej i Pani Marty Wiśniewskiej.
Program wyjazdu obejmował udział w warsztatach wypieku rogali świętomarcińskich, podczas których uczniowie mieli okazję poznać historię tego wielkopolskiego przysmaku oraz samodzielnie przygotować tradycyjne rogale.
26 maja - Dzień Mamy
Kochana Mamo, Twoje Serce, od kiedy żyję, gorąco dla mnie i mocno bije. Uczniowie i wychowawczynie klasy
1 a, 1b, 3a, 3b składają najserdeczniejsze życzenia w dniu Mamy. Pozdrawiamy serdecznie.
Wyróżnienia dla uczennic klasy 4b
Uczennice klasy4b: Laura Andrzejczak, Kalina Michalska, Pola Orzechowska i Zofia Strużyńska otrzymały wyróżnienia, dyplomy i nagrody 👏👏👏👏za udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach projektu edukacyjnego dla szkół podstawowych pt. ,,Projekt z ZUS.
Wyjście do Państwowej Szkoły Muzycznej
W dn. 9 V 2025 r. na zaproszenie PSM w Kole uczniowie kl. I a i I b wraz z wychowawczyniami p. D. Kaczorkiewicz oraz p. K. Gradomską oraz opiekunem p. J. Szymankiewicz wybrali się na Koncert Muzyczny dla kl. I.
Dzieci mogły posłuchać melodii zagranych przez uczniów tutejszej szkoły, wziąć udział w zabawach muzycznych, zgadywankach, rozpoznać i nazwać zaprezentowane instrumenty.

Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Kalendarz
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych