Strona główna
Aktualności
Akademia szkolna z okazji imienin patrona naszej szkoły- Stanisława Konarskiego
W dniu 8 maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia szkolna z okazji imienin patrona naszej szkoły – Stanisława Konarskiego. Klasa 6 D wraz z wychowawcą Moniką Brodą przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny upamiętniający słynnego Polaka. O oprawę muzyczną zadbała Pani Patrycja Bąkowska. W akademii wzięła udział cała społeczność uczniowska - klasy 1-8.
Zajęcia profilaktyczne w klasie 6a
Zaproszeni przez wychowawczynię klasy 6a,p.Renatę Jokiel, goście: policjant z zespołu ds.nieletnich oraz dzielnicowy z KPP w Kole przeprowadzili w dniu 7 maja zajęcia profilaktyczne.
Poruszane tematy to między innymi: hejt, niewłaściwe zachowania w szkole i poza nią,bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie ze stron internetowych, aktywność na portalach społecznościowych, działalność grup klasowych,a także zachowanie się w sytuacjach groźnych dla zdrowia bądź życia swojego lub innych,reagowanie w niebezpiecznych sytuacjach.
KONKURS NASZA FLAGA
Z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 –Maja chętni uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii p. Moniki Brody wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Nasza Flaga. Celem konkursu jest promowanie świąt narodowych i edukowanie w zakresie historii barw narodowych i ich znaczenia.
Z kącika Małego anglisty - "May Day"
Culture
Źródło: "New English Adventure" Podręcznik poziom 2, V. Lambert, A. Worrall, A. Tkacz, M. Bogucka, Pearson, 2018
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
Play, learn and have fun :)
"Daj przedmiotom drugie życie!" - zajęcia edukacyjne w klasie 1a
W piątek 26 kwietnia 2024 r. w klasie 1a przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne pt.: "Daj przedmiotom drugie życie!". Były one poświęcone wzrostowi wiedzy wśród uczniów na temat przetwarzania odpadów i niepotrzebnych przedmiotów, zachęceniu ich do podejmowania osobistej odpowiedzialności oraz działań mających na celu redukcję odpadów, a także edukacji w zakresie segregacji odpadów, a zwłaszcza ponownego przetwarzania ubrań. Na początku zajęć uczniowie wprowadzeni zostali w temat ogromnej ilości odpadów, które rocznie produkowane są przez człowieka. Następnie dzieci dowiedziały się nie tylko co można zrobić z opadów i niepotrzebnych przedmiotów, ale także co oni sami mogą z nich zrobić. Na koniec zajęć uczniowie podzieleni zostali na grupy i wykonali tematyczne karty pracy.
Koło zainteresowań z kodowania i programowania
Robot edukacyjny Q-Scout
16Autor: Ewelina Świder-Szurgot
III miejsce dla Michała Gajda z kl. 6 D w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla „Sztafeta Pamięci. Losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej”
Chętni uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii p. Moniki Brody wzięli udział w ósmej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sztafeta Pamięci. Losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej” organizowanego corocznie przez IPN oddział Poznań.
Celem konkursu jest zachęcanie uczestników do rodzinnych dyskusji i utrwalanie pamięci o losach ich przodków w trakcie II wojny światowej. W tym roku tematyka konkursu była szczególnie poświęcona żołnierzom 2 Korpusu Polskiego z uwagi na 80. rocznicę bitwy o Monte Cassino.
"Wlazł kotek na płotek" w wykonaniu uczniów z klasy 1a
Uczniowie z klasy 1a uczyli się rytmu i wygrywania melodii piosenki "Wlazł kotek na płotek" z wykorzystaniem kolorowych tub dźwiękowych. Bum Bum Rurki wniosły w tę naukę wiele radości, uśmiechu i zabawy. 🙂 🎼 😀
Zajęcia poprowadziły p. Marta Drętkiewicz - wychowawczyni klasy 1a i nauczycielka p. Ewelina Świder-Szurgot.
Z kącika Małego anglisty - Days of the week w klasie 3b, czyli nauka poprzez zabawę
W poniedziałek 15 kwietnia br. na zajęciach języka angielskiego uczniowie klasy 3b bawili się poprzez naukę oraz uczyli się poprzez zabawę dni tygodnia - days of the week - z wykorzystaniem maty. Dzieci uczyły się wymowy w języku angielskim, rozumienia ze słuchu, ćwiczyły pamięć wzrokową i koncentrację, a także usprawniały koordynację wzrokowo-ruchową. 🙂 😀 🙂
Pierwszoklasiści z klasy 1 a Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole odkrywali magię teatru i kina w Łodzi!
10218 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole pod opieką Marty Drętkiewicz i Anety Łączkowskiej wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Głównym punktem programu był spektakl "Jak zostałam wiedźmą" w Teatrze Arlekin.
Przed wyjazdem dzieci miały okazję poznać zasady kulturalnego zachowania się w teatrze. Dzięki temu mogły w pełni docenić magię przedstawienia, które przeniosło je do świata czarów i wróżb. Spektakl opowiadał historię małej dziewczynki, która pragnęła zostać wiedźmą. Pełen humoru i barwnych kostiumów spektakl zafascynował dzieci, które z zapartym tchem śledziły losy bohaterki.
Niesamowite spotkanie uczniów klas 1 - 4 z pisarzem Łukaszem Wierzbickim w Miejskim Domu Kultury w Kole
5517 kwietnia br. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole miała zaszczyt gościć na spotkaniu autorskim z wybitnym pisarzem, Łukaszem Wierzbickim. Wydarzenie odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Kole i zgromadziło uczniów klas 1-4, którzy mieli okazję zanurzyć się w fascynującym świecie literatury dziecięcej.
Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim
19 kwietnia przypada 81 - rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. W związku z tym uczniowie klasy 8 B uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji dotyczącej historii powstania w getcie warszawskim . Zajęcia przeprowadziła Pani Anna Pietruszka –pracownik PiMBP w Kole na zaproszenie nauczyciela historii Moniki Brody.
W pierwszej części uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Muranów-Dzielnica Północna”. Narratorka Ala, młoda warszawska Żydówka opowiada o żydowskiej historii dzielnicy Muranów w Warszawie. Uczniowie oprowadzeni zostali po różnych miejscach Muranowa i zapoznali się z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z okresu ostatnich stuleci Muranowa.
W drugiej części zajęć uczniowie analizowali fotografie z budynkami i ich funkcje. Wykonywali ćwiczenia z osią czasu, na której mieli uporządkować historię Muranowa i dopasowywali zdjęcia prezentujące miejsca z wydarzeniami, o których b
Ekologiczny transport czyli wycieczka piesza nad rzekę Wartę
W dniu 8 kwietnia uczniowie klasy 6b wraz z opiekunem koła biologicznego geograficznego P Weroniką Antkiewicz-Kowalską realizowali projekt Ekoszkoła 2024 i udali się na ekologiczną pieszą wycieczkę nad rzekę Wartę.
Z kącika Małego anglisty - Project: "Colorful week" dla klas trzecich
Friday - yellow 💛 🙂 💛
Klasy: 3a, 3b i 3c.
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
19 kwietnia - 81 rocznica rocznica powstania w getcie warszawskim - warsztaty klas 5b, 5c i 5d
Uczniowie klas piątych w poniedziałek 15 kwietnia wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Annę Pietruszkę z PiMBP w Kole. Oglądali film "Będę pisał" - film edukacyjny MUZEUM POLIN. Dowiedzieli się, że 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.
Z kącika Małego anglisty - Project: "Colorful week" dla klas trzecich
Thursday - blue 💙 🙂 💙
Klasy: 3a, 3b i 3c.
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Z kącika Małego anglisty - Project: "Colorful week" dla klas trzecich
Wednesday - green 💚 🙂 💚
Klasy: 3a, 3b i 3c.
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Wycieczka klasy 2a do Łodzi
Dnia 10 kwietnia 2024 r. klasa 2a pod opieką wychowawczyni Izabeli Żurawik i pani Magdaleny Rybkowskiej wybrała się na wycieczkę do Łodzi. Celem naszego wyjazdu było zoo, a w nim orientarium. Najpierw odwiedziliśmy lemury, a później udaliśmy się do pawilonu słoni, gdzie oglądaliśmy ich kąpiel. W oczekiwaniu na panią przewodnik, dzieci zrobiły zakupy. Ruszyliśmy, aby poznać życie zwierząt żyjących na lądzie i w wodzie. Chyba największe wrażenie zrobiło na nas ogromne akwarium ze szklanym tunelem. Gdy odwiedziliśmy już wszystkie zwierzęta, pojechaliśmy na obiad do McDonald's. Pełni wrażeń i atrakcji, szczęśliwie wróciliśmy do domu.
Z kącika Małego anglisty - Project: "Colorful week" dla klas trzecich
Tuesday - red ❤️ 🙂 ❤️
Klasy: 3a, 3b i 3c.
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Godziny dzwonków
Czwartek 22.05.2025Kalendarz
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
- brak danych