Strona główna
Aktualności
Kawiarenka klasy 5d
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 5d zorganizowali kawiarenkę. Ogromne zainteresowanie słodką ofertą przyciągło wielu chętnych. Zebraliśmy 1514, 94 zł. Serdecznie dziękuję Rodzicom klasy 5d, którzy wszystkie słodkości przygotowali.
"Wymarzony dzień z moją rodziną"
Uczniowie klasy 6a wzięli udział w konkursie organizowanym przez MOPiPR.Temat konkursu to "Wymarzony dzień z moją rodziną ".Uczniowie 6a wykonali bardzo ładne prace.Spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu prac,uczennica Laura Ćwiek została nagrodzona w tym konkursie i była zaproszona wraz z rodzicami na wręczenie dyplomu i nagrody.Gratulujemy Laurze.
Wyjazd Pamięci do Niemiec, Włoch i Austrii w dniach 13 do 21 maja 2024 r. nagrodą dla Michała Gajdy z kl. 6 D – za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Sztafeta Pamięci. Losy mojej rodziny w czasie II wojny światowe”
Chętni uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii p. Moniki Brody wzięli udział w ósmej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sztafeta Pamięci. Losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej” organizowanego corocznie przez IPN oddział Poznań. Celem konkursu było zachęcanie uczestników do rodzinnych dyskusji i utrwalanie pamięci o losach ich przodków w trakcie II wojny światowej. W tym roku tematyka konkursu była szczególnie poświęcona żołnierzom 2 Korpusu Polskiego z uwagi na 80. rocznicę bitwy o Monte Cassino. Praca Michała pt. „Rada Pielgrzyma. Wojenne i obozowe przeżycia mojego Pradziadka – kronikarza i poety” została przez jury nagrodzona III miejscem, a główną nagrodą był wyjazd Pamięci do Włoch-Austrii- Niemiec.
Dwudniowa wycieczka do Krakowa – Wieliczki
Dwudniowa wycieczka do Krakowa – Wieliczki jest już przeszłością. 22 i 23 maja klasy VI d i VII b pod opieką wychowawczyń- pań: Moniki Brody i Ewy Konopińskiej oraz pań : Anety Łączkowskiej i Joanny Zakrzewicz, spędziły dwa dni zwiedzając najważniejsze zabytki Krakowa. Była to pierwsza wycieczka z noclegiem w hotelu, stąd wiele emocji i radość ze wspólnego spędzania czasu. Uczniowie najbardziej zapamiętali Wawel i Dzwon Zygmunta, smoka wawelskiego oraz krypty w kościele na Skałce, gdzie niestety dopadła ich burza. Na szczęście mogli skryć się przed niepogodą głęboko pod ziemią w zabytkowej kopalni soli w Wieliczce. Następnego dnia pogoda już dopisała i bez przeszkód mogli poznawać Sukiennice i Kościół Mariacki z przepięknym ołtarzem Wita Stwosza.
Kawiarenka
Uczniowie klasy 5D serdecznie zapraszają na ostatnią w tym roku szkolnym Kawiarenkę. Gwarantujemy słodki poczęstunek: ciasta, babeczki, rogaliki, batony, lizaki, soczki i wiele innych pysznych słodkości. Serdecznie zapraszamy wszystkich 7 czerwca 2024r. przy świetlicy szkolnej.
Wycieczka klasy 5B i 5D do Wrocławia
W dniu 29 maja uczniowie klas: 5b i 5d wraz z opiekunami: Panią Hanna Cieślak, Panią Anną Bednarkiewicz, Panią Małgorzatą Janowska i Panią Magdaleną Czupryniak udali się na wycieczkę do Wrocławia. W ten piękny słoneczny dzień zaczęliśmy od zwiedziania rynku. Następnie udaliśmy się do MovieGate na pokaz Szalonego Naukowca. Unikalny pokaz to przygoda, która pobudziła naszych uczniów do poznania świata nauki. Szalony Naukowiec pomógł nam poznać tajniki eksperymentów - eksplozji dymu, piany czy zamrożenia. Doświadczenia były przeprowadzane przy użyciu ciekłego azotu. Następnie udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego. Bogata dendroflora ogrodu liczy około 200 gatunków i odmian drzew i krzewów. Ostatnim punktem naszej wycieczki było Afrykarium stanowiące jedną z najpopularniejszych atrakcji wrocławskiego zoo. Przypominający Arkę Noego budynek jest domem dla prawie pięciu tysięcy zwierząt - głównie
Z kącika Małego anglisty - "Mother's Day"
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
„Cyberprzemoc” – prelekcja st. sierż. Doroty Szczyżańskiej z Kolskiej Komendy Policji
Funkcjonariuszka z kolskiej komendy Policji st. sierż. Dorota Szczyżańska z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole na zaproszenie wychowawcy klasy 6 D – p. Moniki Brody przeprowadziła w ramach działań profilaktycznych prelekcje, która dotyczyła cyberprzemocy. Głównym tematem spotkania były przestępstwa popełniane w Internecie, czyli obrażanie, ośmieszanie, poniżanie innych, itp. Cyberprzemoc to takie działania lub groźby, z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych, czyli najczęściej komputerów oraz smartfonów podłączonych do Internetu, które powodują (lub mogą spowodować) krzywdę lub cierpienie fizyczne, seksualne, psychiczne lub ekonomiczne.
Wyjście klasy 5d do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole
Uczniowie klasy 5d wraz z wychowawcą Panią Anną Bednarkiewicz w dniu 20 maja wybrali się do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kole. W ramach „Dni Otwartych Strażnic” uczniowie zapoznali się z pracą strażaków oraz obejrzeli sprzęt ratowniczy będący na wyposażeniu jednostki. Po jednostce oprowadzał nas mł. ogn. Rafał Łopiński.Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję.W galerii przedstawiamy zdjęcia z odwiedzin jednostki.#KP PSP Koło
Lekcja biblioteczna
W dniu 21 maja klasa 6a wzięła udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej.Z racji,że rok 2024 jest rokiem poświęconym Czesławowi Miłoszowi, otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w zajęciach.Zajęcia te dotyczyły życia i twórczości Czesława Miłosza.Uczniowie poznali życiorys pisarza,jego dorobek artystyczny,mieli okazję zapoznać się z niektórymi utworami.Zajęcia miały charakter warsztatowy.Uczniowie chętnie i aktywnie brali udział w lekcji.Oprócz teorii, była też forma praktyczna,a mianowicie czytanie wierszy oraz możliwość zilustrowania zaprezentowanego utworu.Młodzi odbiorcy mogli przenieść na kartkę,to co "zobaczyli" w danym wierszu.
„Poszukiwacze bursztynowego skarbu”
Uczniowie klasy 6 D wraz z wychowawcą p. Moniką Brodą uczestniczyli w grze terenowej „Poszukiwacze bursztynowego szlaku”, którą przygotował Pan Konrad Kołodziejski – pracownik PiMBP w Kole. Uczniowie zostali podzieleni zostali na 3 grupy i każda z drużyn miała za zadanie odnaleźć „skarb”, czyli woreczki z bursztynami. Aby je odnaleźć uczniowie używali wykrywaczy metali, lokalizatora, gps, mapy topograficzne, grabki i łopatki. Skarby były zakopane przy ścieżkach parkowych. Po odnalezieniu paczuszek ze skarbami uczniowie przystąpili do drugiej części zabawy Gry Quest „W królewskim mieście Kole” Gra ta to elementy podchodów i gry miejskiej. Uczniowie dostali formularze składające się z opisu trasy-spaceru, krzyżówki i zadań do wykonania. Czytając wierszowane wskazówki, uczniowie podążali ulicami Koła i poznawali ciekawostki danego miejsca. Quet zakończył się dotarciem do MTC i każdy uczeń
Charytatywna Zbiórka Odzieży Ecokonkurs 2024 w klasie 1a
W ramach Ecokonkursu ekologicznego konkursu charytatywnego w klasie 1a zorganizowana została charytatywna zbiórka odzieży nowej i używanej na rzecz wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. Zbierane były wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej i niemowlęcej oraz tekstylia domowe: koce, pościele i obrusy. Zbiórka trwała do 30 kwietnia 2024 r., w sali 109.
Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem
Uczniowie klasy 5d wraz z wychowawcą Panią Anną Bednarkiewicz i Panią Anną Gołębowską wybrały się do Ratusza na spotkanie z Pawłem Beręsewiczem. Ciekawe spotkanie przy "kawie" i "herbatce" przeniosły nas w świat książek autora. Było miło, śmiesznie i strasznie. Dowiedzieliśmy się jakie książki autor lubi czytać, czy ile czasu potrzebuję aby książkę napisać.
Akademia szkolna z okazji imienin patrona naszej szkoły- Stanisława Konarskiego
W dniu 8 maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia szkolna z okazji imienin patrona naszej szkoły – Stanisława Konarskiego. Klasa 6 D wraz z wychowawcą Moniką Brodą przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny upamiętniający słynnego Polaka. O oprawę muzyczną zadbała Pani Patrycja Bąkowska. W akademii wzięła udział cała społeczność uczniowska - klasy 1-8.
Zajęcia profilaktyczne w klasie 6a
Zaproszeni przez wychowawczynię klasy 6a,p.Renatę Jokiel, goście: policjant z zespołu ds.nieletnich oraz dzielnicowy z KPP w Kole przeprowadzili w dniu 7 maja zajęcia profilaktyczne.
Poruszane tematy to między innymi: hejt, niewłaściwe zachowania w szkole i poza nią,bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie ze stron internetowych, aktywność na portalach społecznościowych, działalność grup klasowych,a także zachowanie się w sytuacjach groźnych dla zdrowia bądź życia swojego lub innych,reagowanie w niebezpiecznych sytuacjach.
KONKURS NASZA FLAGA
Z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 –Maja chętni uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii p. Moniki Brody wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Nasza Flaga. Celem konkursu jest promowanie świąt narodowych i edukowanie w zakresie historii barw narodowych i ich znaczenia.
Z kącika Małego anglisty - "May Day"
Culture
Źródło: "New English Adventure" Podręcznik poziom 2, V. Lambert, A. Worrall, A. Tkacz, M. Bogucka, Pearson, 2018
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
Play, learn and have fun :)
"Daj przedmiotom drugie życie!" - zajęcia edukacyjne w klasie 1a
W piątek 26 kwietnia 2024 r. w klasie 1a przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne pt.: "Daj przedmiotom drugie życie!". Były one poświęcone wzrostowi wiedzy wśród uczniów na temat przetwarzania odpadów i niepotrzebnych przedmiotów, zachęceniu ich do podejmowania osobistej odpowiedzialności oraz działań mających na celu redukcję odpadów, a także edukacji w zakresie segregacji odpadów, a zwłaszcza ponownego przetwarzania ubrań. Na początku zajęć uczniowie wprowadzeni zostali w temat ogromnej ilości odpadów, które rocznie produkowane są przez człowieka. Następnie dzieci dowiedziały się nie tylko co można zrobić z opadów i niepotrzebnych przedmiotów, ale także co oni sami mogą z nich zrobić. Na koniec zajęć uczniowie podzieleni zostali na grupy i wykonali tematyczne karty pracy.
Koło zainteresowań z kodowania i programowania
Robot edukacyjny Q-Scout
16Autor: Ewelina Świder-Szurgot
III miejsce dla Michała Gajda z kl. 6 D w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla „Sztafeta Pamięci. Losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej”
Chętni uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii p. Moniki Brody wzięli udział w ósmej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sztafeta Pamięci. Losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej” organizowanego corocznie przez IPN oddział Poznań.
Celem konkursu jest zachęcanie uczestników do rodzinnych dyskusji i utrwalanie pamięci o losach ich przodków w trakcie II wojny światowej. W tym roku tematyka konkursu była szczególnie poświęcona żołnierzom 2 Korpusu Polskiego z uwagi na 80. rocznicę bitwy o Monte Cassino.
Godziny dzwonków
Czwartek 10.07.2025Kalendarz
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
- brak danych