Strona główna
Aktualności
Warsztaty literacki o Wisławie Szymborskiej
Dnia 26.02.2024r. klasy 5b i 5c gościły na godzinie wychowawczej p. Annę Pietruszkę z PMBP w Kole. Pani Pietruszka przeprowadziła bardzo interesujące warsztaty literackie o naszej noblistce Wisławie Szymborskiej przybliżając jej życie i twórczość.
H. Cieślak, M. Janowska
2
„Stanisław Konarski -patron naszej szkoły”
Uczniowie klasy 6 D uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, której tematem był patron naszej
szkoły – Stanisław Konarski. Lekcję przeprowadziła p. Anna Tomczyk.
Stanisław Konarski – patron naszej szkoły urodził się 30 września 1700 roku w Żarczycach
Dużych. W historii zapisał się jako reformator szkolnictwa i życia politycznego w Polsce.
Założył w Warszawie Collegium Nobilium. Napisał dla młodzieży nowe podręczniki.
Dowodem wielkich zasług Stanisława Konarskiego dla Ojczyzny był medal nadany mu przez
króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który zapraszał naszego patrona również na
obiady czwartkowe. Stanisław Konarski zmarł 3 sierpnia 1773 roku. Jego pogrzeb był
wielką manifestacją narodową.
Z kącika Małego anglisty - Project: "My animals" poster
Autorami prac plastycznych Project: "My animals" posters są uczniowie klasy 1a.
Ewelina Świder-Szurgot
Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Konspiracja harcerska w latach 1939-1956”
1Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Konspiracja harcerska w latach 1939-1956”
Miło nam poinformować, iż uczennice naszej szkoły zdobyły czołowe miejsca
w Wojewódzkim Konkursie Historycznym – „Konspiracja harcerska w latach
1939-1956” w kategorii plastycznej. Nad konkursem opiekę sprawowała nauczycielka
Z kącika Małego anglisty - "Valentine's Day"
Culture
14th February
Źródło: "New English Adventure" Podręcznik poziom 3, T. Lochowski, A. Worrall, A. Tkacz, M. Bogucka, Pearson, 2019
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
Play, learn and have fun :)
Dzieje naszej szkoły dawnie i dziś – lekcja biblioteczna
Uczniowie klasy 6 D uczestniczyli w lekcji poświęconej poznaniu historii własnej szkoły. Lekcje przeprowadziła p. Anna Gołębowska- nauczyciel bibliotekarz. Uczniowie dowiedzieli się, iż nasza szkoła posiada najdłuższą historię ze wszystkich kolskich szkół podstawowych. Wcześniejsza siedziba szkoły znajdowała się w obecnym budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych. Zajęcia w obecnym budynku, w którym dziś szkoła funkcjonuje rozpoczęły się pod koniec lutego 1945 roku. 9 marca 1974 roku szkole nadano imię Stanisława Konarskiego. W kwietniu 2005 roku został przeniesiony pomnik patrona naszej szkoły przed skrzydło budynku od strony parku.
BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE I b
Bal karnawałowy to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele dni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dającą wiele radości.
Tak też było u nas. W dniu 08.02.2024r. w klasie Ib odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w klasie pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, filmów i gier. Wspólna zabawa taneczna połączona z konkursami przyniosła mnóstwo radości wszystkim uczniom. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wyjątkowego drugiego śniadania. Pączki były wyśmienite!
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów i poczęstunku.
SPOTKANIE Z POEZJĄ WISŁAWY SZYMBORSKIEJ
W dniu 02 lutego gościliśmy w naszej szkole w klasach 7e i 4b Panią Annę Pietruszkę z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, która przeprowadziła bardzo interesująco warsztaty literackie (wzbogacone o pokaz multimedialny oparty na książce Michała Rusinka „Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci”, ale nie tylko…) „Od Wisławy do…”!.
Geografia lekcja terenowa
W dniu 05.01.2024 podczas lekcji geografii klasa 5d udała się na lekcję terenową Krajobrazy najbliższej okolicy. W dniu dzisiejszym tematem przewodnim były elementy krajobrazu. Podczas zajęć klasa miała okazję naukę teoretyczną przełożyć na praktyczne poznawanie krajobrazu i jego elementów, zwiedziliśmy fragmenty naszej okolicy aby dostrzec interesujące widoki. Udało się rozróżnić elementy naturalne jak i antropogeniczne, już nikt nie ma wątpliwości jaki krajobraz ma przed oczyma.
Lekcja biblioteczna klasy 6a
W dniu 7 lutego w klasie 6a gościliśmy Panią Annę Pietruszkę, pracującą w PiMBP.
Lekcja biblioteczna dotyczyła życia i twórczości Wisławy Szymborskiej.
Pięknie i ciekawie poprowadzone zajęcia,oby pozostawiły jakiś ślad z przekazanych informacji.
Autor: Renata Jokiel
O Wisławie Szymborskiej
W dniu 5 lutego w klasie 5d w ramach godziny wychowawczej odbyły się warsztaty literackie. Pani Anna Pietruszka z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole w bardzo ciekawy sposób przybliżyła uczniom postać Wisławy Szymborskiej. Uczniowie poznali Szymborską jako poetkę, laureatkę Nagrody Nobla oraz zwykłego człowieka. Zapoznali się z ciekawostkami z życia noblistki oraz dowiedzieli się czym są moskaliki.
Dyskoteka klas 5
W dniu dzisiejszym uczniowie klas piątych pod opieką Rodziców i wychowawców Pani Małgorzaty Janowskiej, Pani Hanny Cieślak oraz Pani Anny Bednarkiewicz bawili się na dyskotece szkolnej. W godzinach od 16.00 do 19.00 zabawy było co nie miara. W galerii przedstawiamy zdjęcia i filmy.
28
Uczniowie klasy 1 a SP nr 1 w Kole wykonali swój pierwszy lapbook. Tematem zajęć była zima.
22Na zajęć z edukacji przyrodniczej uczniowie klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole mieli okazję wykonać swój pierwszy lapbook na temat zimy. Lapbook to rodzaj interaktywnej książeczki składającej się z niewielkich paneli, które można otwierać i zamykać, zawierających różnorodne informacje na wybrany temat.
Z kącika małego artysty - Zima... zima... - klas 1 a SP nr 1 w Kole
9Podczas wcześniejszych zajęć z edukacji przyrodniczej klasa 1 a SP nr 1 w Kole pracowała nad lapbookiem o zimie. Uczniowie mieli okazję stworzyć kreatywne opracowania na ten temat.
Teraz, gdy zima rozgościła się, uczniowie postanowili ukazać swoje wyobrażenie o niej na płaszczyźnie malarskiej. Wykorzystując farby plakatowe stworzyli przepiękne obrazy, ukazujące magię zimowego krajobrazu.
Lekcja wychowawcza klasy 6a
W dniu 31 stycznia klasa 6a wraz z wychowawczynią gościła na lekcji wychowawczej panie pracujące w Bibliotece Pedagogicznej.
Celem zaproszenia było poprowadzenie przez bibliotekarzy zajęć na temat bezpiecznego korzystania z internetu,na temat hejtu, uzależnienia od telefonu i portali społecznościowych.
Koło zainteresowań z kodowania i programowania
Projekty uczniów - LEGO Education SPIKE Prime i Essential:
Nasze Pojazdy
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Spotkanie z historią
Spotkanie z historią „Koło/Warthbrücken jako element niemieckiej linii obrony B”
Klasa 6 D wraz z wychowawcą Moniką Brodą obejrzała ekspozycję wystawy w PiMBP w Kole, która prezentowała znaleziska z okresu walk o Koło z 1945 roku. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Piotra Śniegockiego. Na wystawie można było również obejrzeć kopie dokumentów i map sztabowych z archiwów Armii Czerwonej odnoszących się do wydarzeń ze stycznia 1945 roku. Po wystawie oprowadził uczniów i pięknie opowiadał Pan Konrad Kołodziejski, który również udostępnił prezentację multimedialną na temat poniemieckich schronów, które znajdują się w Kole i okolicach. Następnie uczniowie udali się pod bunkier znajdujący się przy ulicy kolejowej i zapoznali się z jego historią, którą przedstawił Pan Kołodziejski.
Jasełka uczniów klas I-III w kościele pw. Św. Bogumiła
Klasy 2b, 3b i 3c zaprezentowały w niedzielę 14 oraz 21 w kościele pw. Św. Bogumiła Jasełka. W dniu 21 dedykowane wraz z życzeniami i piosenką szczególnie Babciom i Dziadkom z racji ich święta.
6
Godziny dzwonków
Czwartek 10.07.2025Kalendarz
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
- brak danych