Strona główna
Aktualności
50-lecie nadania imienia Stanisława Konarskiego
14.06.2024 roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole obchodziła święto 50-lecia nadania imienia Stanisława Konarskiego. Uroczystość odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Kole. W pierwszej części przedstawicielka Rady Rodziców pani Zofia Orchowska przekazała dyrektorowi szkoły, panu Jarosławowi Janowskiemu, nowy, ufundowany przez Rodziców, sztandar. Z rąk dyrektora sztandar przejęli uczniowie i złożyli uroczyste ślubowanie. Po oficjalnej części nastąpiły życzenia dla „jubilatki”, pojawiły się upominki od zaproszonych gości. A później część artystyczna w wykonaniu uczniów klas I – VIII oraz nauczycieli: pani Patrycji Bąkowskiej i pana Roberta Cesarza. Na zakończenie wystąpił zaprzyjaźniony z „jedynką” zespół harcerski „Wartaki”. Cały koncert obejrzeć można na You Tube. Uroczystość przygotowały: pani Patrycja Bąkowska, pani Ewa Konopińska i pani Anna Murawiec. W korytarzu MDK panie bibliot
Z kącika Małego anglisty 🌞 😀 🙂 😀 🌞
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
Koło zainteresowań z kodowania i programowania w roku szkolnym 2023/2024 😀 🙂 😀
W roku szkolnym 2023/2024 na naszych wspólnych zajęciach uczyliśmy się kodowania i programowania poprzez zabawę, bawiliśmy się poprzez naukę.
Zajęcia angażowały uczniów, sprzyjały odkrywaniu ich talentów oraz rozwijały ich zainteresowania.
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
„MOC PROPAGANDY” – WARSZTATY ONLINE Z MUZEUM POLIN
Uczniowie klas 7 uczestniczyli w warsztatach online na żywo z Muzeum Polin „Moc propagandy” zorganizowanych przez nauczyciela historii Monikę Broda. Na zajęciach uczniowie poznali język propagandy i jej możliwy wpływ na życie jednostki. Podczas warsztatów uczniowie pracowali z propagandowym materiałem filmowym z lat 30-tych. Uczniowie dyskutowali, jak propaganda zmieniała zwykłe życie młodzieży w czasach III Rzeszy. Analizie zostały poddane przykłady współczesnych plakatów propagandowych.
WYCIECZKA DO BORYSEWA
3W dniu 29 maja 2024 r. uczniowie klasy 1b i 2b pod opieką p. Olgi Goszczyk , p. Anny Murawiec, p. Ireny Tomczyk oraz p. Pauliny Kawalec odwiedzili ZOO Safari w Borysewie.
Tu czekała wszystkich przejażdżka Zookolejką. Towarzyszyła nam Pani przewodnik, która opowiadała wiele ciekawostek na temat oglądanych gatunków dzikich zwierząt. Następnie udaliśmy się do miejsca, w którym mogliśmy w porze karmienia podziwiać fokę Dawida. Dzieci z wielką radością oglądały jego akrobacje i popisy, które przy pomocy swojego opiekuna prezentował wszystkim zebranym. Kolejną atrakcją była wizyta w Mini Zoo, gdzie dzieci mogły nakarmić, pogłaskać i pobawić się z kózkami miniaturkami oraz owieczkami kameruńskimi. Część zwierząt mogliśmy zobaczyć podczas spaceru po ogrodzie. Tuż przed obiadem odwiedziliśmy ptaszarnię - halę wypełnioną swobodnie latającymi kolorowymi ptakami. Dzieci obserwowały
Kawiarenka klasy 5d
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 5d zorganizowali kawiarenkę. Ogromne zainteresowanie słodką ofertą przyciągło wielu chętnych. Zebraliśmy 1514, 94 zł. Serdecznie dziękuję Rodzicom klasy 5d, którzy wszystkie słodkości przygotowali.
"Wymarzony dzień z moją rodziną"
Uczniowie klasy 6a wzięli udział w konkursie organizowanym przez MOPiPR.Temat konkursu to "Wymarzony dzień z moją rodziną ".Uczniowie 6a wykonali bardzo ładne prace.Spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu prac,uczennica Laura Ćwiek została nagrodzona w tym konkursie i była zaproszona wraz z rodzicami na wręczenie dyplomu i nagrody.Gratulujemy Laurze.
Wyjazd Pamięci do Niemiec, Włoch i Austrii w dniach 13 do 21 maja 2024 r. nagrodą dla Michała Gajdy z kl. 6 D – za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Sztafeta Pamięci. Losy mojej rodziny w czasie II wojny światowe”
Chętni uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii p. Moniki Brody wzięli udział w ósmej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sztafeta Pamięci. Losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej” organizowanego corocznie przez IPN oddział Poznań. Celem konkursu było zachęcanie uczestników do rodzinnych dyskusji i utrwalanie pamięci o losach ich przodków w trakcie II wojny światowej. W tym roku tematyka konkursu była szczególnie poświęcona żołnierzom 2 Korpusu Polskiego z uwagi na 80. rocznicę bitwy o Monte Cassino. Praca Michała pt. „Rada Pielgrzyma. Wojenne i obozowe przeżycia mojego Pradziadka – kronikarza i poety” została przez jury nagrodzona III miejscem, a główną nagrodą był wyjazd Pamięci do Włoch-Austrii- Niemiec.
Dwudniowa wycieczka do Krakowa – Wieliczki
Dwudniowa wycieczka do Krakowa – Wieliczki jest już przeszłością. 22 i 23 maja klasy VI d i VII b pod opieką wychowawczyń- pań: Moniki Brody i Ewy Konopińskiej oraz pań : Anety Łączkowskiej i Joanny Zakrzewicz, spędziły dwa dni zwiedzając najważniejsze zabytki Krakowa. Była to pierwsza wycieczka z noclegiem w hotelu, stąd wiele emocji i radość ze wspólnego spędzania czasu. Uczniowie najbardziej zapamiętali Wawel i Dzwon Zygmunta, smoka wawelskiego oraz krypty w kościele na Skałce, gdzie niestety dopadła ich burza. Na szczęście mogli skryć się przed niepogodą głęboko pod ziemią w zabytkowej kopalni soli w Wieliczce. Następnego dnia pogoda już dopisała i bez przeszkód mogli poznawać Sukiennice i Kościół Mariacki z przepięknym ołtarzem Wita Stwosza.
Kawiarenka
Uczniowie klasy 5D serdecznie zapraszają na ostatnią w tym roku szkolnym Kawiarenkę. Gwarantujemy słodki poczęstunek: ciasta, babeczki, rogaliki, batony, lizaki, soczki i wiele innych pysznych słodkości. Serdecznie zapraszamy wszystkich 7 czerwca 2024r. przy świetlicy szkolnej.
Wycieczka klasy 5B i 5D do Wrocławia
W dniu 29 maja uczniowie klas: 5b i 5d wraz z opiekunami: Panią Hanna Cieślak, Panią Anną Bednarkiewicz, Panią Małgorzatą Janowska i Panią Magdaleną Czupryniak udali się na wycieczkę do Wrocławia. W ten piękny słoneczny dzień zaczęliśmy od zwiedziania rynku. Następnie udaliśmy się do MovieGate na pokaz Szalonego Naukowca. Unikalny pokaz to przygoda, która pobudziła naszych uczniów do poznania świata nauki. Szalony Naukowiec pomógł nam poznać tajniki eksperymentów - eksplozji dymu, piany czy zamrożenia. Doświadczenia były przeprowadzane przy użyciu ciekłego azotu. Następnie udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego. Bogata dendroflora ogrodu liczy około 200 gatunków i odmian drzew i krzewów. Ostatnim punktem naszej wycieczki było Afrykarium stanowiące jedną z najpopularniejszych atrakcji wrocławskiego zoo. Przypominający Arkę Noego budynek jest domem dla prawie pięciu tysięcy zwierząt - głównie
Z kącika Małego anglisty - "Mother's Day"
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
„Cyberprzemoc” – prelekcja st. sierż. Doroty Szczyżańskiej z Kolskiej Komendy Policji
Funkcjonariuszka z kolskiej komendy Policji st. sierż. Dorota Szczyżańska z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole na zaproszenie wychowawcy klasy 6 D – p. Moniki Brody przeprowadziła w ramach działań profilaktycznych prelekcje, która dotyczyła cyberprzemocy. Głównym tematem spotkania były przestępstwa popełniane w Internecie, czyli obrażanie, ośmieszanie, poniżanie innych, itp. Cyberprzemoc to takie działania lub groźby, z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych, czyli najczęściej komputerów oraz smartfonów podłączonych do Internetu, które powodują (lub mogą spowodować) krzywdę lub cierpienie fizyczne, seksualne, psychiczne lub ekonomiczne.
Wyjście klasy 5d do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole
Uczniowie klasy 5d wraz z wychowawcą Panią Anną Bednarkiewicz w dniu 20 maja wybrali się do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kole. W ramach „Dni Otwartych Strażnic” uczniowie zapoznali się z pracą strażaków oraz obejrzeli sprzęt ratowniczy będący na wyposażeniu jednostki. Po jednostce oprowadzał nas mł. ogn. Rafał Łopiński.Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję.W galerii przedstawiamy zdjęcia z odwiedzin jednostki.#KP PSP Koło
Lekcja biblioteczna
W dniu 21 maja klasa 6a wzięła udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej.Z racji,że rok 2024 jest rokiem poświęconym Czesławowi Miłoszowi, otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w zajęciach.Zajęcia te dotyczyły życia i twórczości Czesława Miłosza.Uczniowie poznali życiorys pisarza,jego dorobek artystyczny,mieli okazję zapoznać się z niektórymi utworami.Zajęcia miały charakter warsztatowy.Uczniowie chętnie i aktywnie brali udział w lekcji.Oprócz teorii, była też forma praktyczna,a mianowicie czytanie wierszy oraz możliwość zilustrowania zaprezentowanego utworu.Młodzi odbiorcy mogli przenieść na kartkę,to co "zobaczyli" w danym wierszu.
„Poszukiwacze bursztynowego skarbu”
Uczniowie klasy 6 D wraz z wychowawcą p. Moniką Brodą uczestniczyli w grze terenowej „Poszukiwacze bursztynowego szlaku”, którą przygotował Pan Konrad Kołodziejski – pracownik PiMBP w Kole. Uczniowie zostali podzieleni zostali na 3 grupy i każda z drużyn miała za zadanie odnaleźć „skarb”, czyli woreczki z bursztynami. Aby je odnaleźć uczniowie używali wykrywaczy metali, lokalizatora, gps, mapy topograficzne, grabki i łopatki. Skarby były zakopane przy ścieżkach parkowych. Po odnalezieniu paczuszek ze skarbami uczniowie przystąpili do drugiej części zabawy Gry Quest „W królewskim mieście Kole” Gra ta to elementy podchodów i gry miejskiej. Uczniowie dostali formularze składające się z opisu trasy-spaceru, krzyżówki i zadań do wykonania. Czytając wierszowane wskazówki, uczniowie podążali ulicami Koła i poznawali ciekawostki danego miejsca. Quet zakończył się dotarciem do MTC i każdy uczeń
Charytatywna Zbiórka Odzieży Ecokonkurs 2024 w klasie 1a
W ramach Ecokonkursu ekologicznego konkursu charytatywnego w klasie 1a zorganizowana została charytatywna zbiórka odzieży nowej i używanej na rzecz wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. Zbierane były wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej i niemowlęcej oraz tekstylia domowe: koce, pościele i obrusy. Zbiórka trwała do 30 kwietnia 2024 r., w sali 109.
Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem
Uczniowie klasy 5d wraz z wychowawcą Panią Anną Bednarkiewicz i Panią Anną Gołębowską wybrały się do Ratusza na spotkanie z Pawłem Beręsewiczem. Ciekawe spotkanie przy "kawie" i "herbatce" przeniosły nas w świat książek autora. Było miło, śmiesznie i strasznie. Dowiedzieliśmy się jakie książki autor lubi czytać, czy ile czasu potrzebuję aby książkę napisać.
Godziny dzwonków
Czwartek 22.05.2025Kalendarz
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
- brak danych