Strona główna
Aktualności
Zapal znicz pamięci
Klasa 6b przyłączyła się do akcji "Zapal znicz pamięci". Uczniowie wraz z wychowawcą p. H. Cieślak odwiedzili Cmentarz Wojenny w Kole. Uczniowie pozbierali liście, oddali hołd poległym żołnierzom zapalając znicze.
Zapal Znicz Pamięci
3W ramach akcji medialno-edukacyjnej Zapal Znicz Pamięci organizowanej przez piony edukacyjne IPN uczniowie klasy 7 d wraz z wychowawcą p. Moniką Brodą udali się do miejsc, gdzie znajdują się tablice upamiętniające Polaków zamordowanych przez hitlerowskiego okupanta. Uczniowie zapalili znicze przy Ratuszu, gdzie na ścianie zewnętrznej budynku umieszczona została tablica upamiętniająca publiczne rozstrzelanie przez Niemców na rynku w czasie II wojny światowej – 27 kwietnia 1940 r. trójki Polaków w obecności setek mieszkańców miasta zmuszonych do uczestniczenia w egzekucji przez niemieckie nazistowskie władze okupacyjne. Uczniowie pamiętali również o zapaleniu zniczy przy tablicy umieszczonej na ścianie kolskiej fary, która upamiętnia przywódców kolskiej organizacji związku walki zbrojnej straconych przez Niemców w 1943 roku. Uczniowie udali się również pod budynek starostwa, gdzie znajdu
🍁 🍂 😀 Z kącika Małego anglisty - 🎃 "Halloween" 🎃 🙂 🍂 🍁
🍂 Culture 🍂
🍂 Play, learn and have fun 😀 🙂
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
Wyjście na cmentarz wojenny
2W dn. 28.10.2024 r. uczniowie kl. I b wraz z wych. Krystyną Gradomską wybrali się na cmentarz wojenny w celu zapalenia zniczy na grobach żołnierzy Armii Czerwonej, poległych w walkach o Koło w styczniu 1945 r.
Co było pierwsze, jajko czy kura?
3Dla osób wtajemniczonych odpowiedź na to pytanie jest oczywista – jajko, ponieważ jaja pojawiły się wcześniej niż ptaki, z kurą włącznie. Naukowcy z Belgii przypominają, że pierwsze jajka w skorupkach pojawiły się około 325 milionów lat temu, gdy pierwsze ptaki „zaledwie” 165 – 150 milionów lat.
POWSTANIE WARSZAWSKIE
Klasa 7 d uczestniczyła w lekcji bibliotecznej -PiMBP w Kole" -Powstanie Warszawskie" . Zajęcia zostały zorganizowane w ramach realizacji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "BohaterON".
Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 o godzinie 17:00. Uczestnicy zrywu wystąpili zbrojne przeciwko okupującym stolicę wojskom niemieckim.
Warsztaty z wypieku pizzy 🍕🍕 – niezapomniane wrażenia.
72W dn. 01.10.2024 r. uczniowie kl. 1 b uczestniczyli w warsztatach z wypieku pizzy. Dzieci o niczym nie wiedziały, ponieważ był to prezent od rodziców na Dzień Chłopaka. Uczniowie tak jak zawsze zostawili plecaki w sali, wcześniej umyli ręce i poszli z wych. K. Gradomską na zaj. komputerowe. Jednak zeszli na stołówkę, na której czekała na nich niesamowita niespodzianka. Panowie pizzermeni p. Andrzej i p. Paweł z restauracji K-2, powitali wszystkich serdecznie. Dopiero wtedy dzieci dowiedziały się o „spisku” rodziców i były zachwycone ich pomysłem. Mali kucharze otrzymali kolorowe fartuchy i zajęli miejsca przy stołach. P. Paweł poinformował dzieci o obowiązującej higienie podczas przygotowywania posiłków. Potem wspólnie z dziećmi ustalił skąd pochodzi pizza – Włochy, jakie kolory są na jej fladze – zielony, biały, czerwony. A potem dzieci szukały podobieństw jedzenia do kolorów flagi W
XIX Próbny Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2024 🙂 😀 🙂
5W piątek 25 października 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole odbyła się XIX edycja Próbnego Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr w roku szkolnym 2024/2025, w której udział wzięli uczniowie z klasy 2a.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz komputacyjnego, a także popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
Wystawa IPN „Pielgrzym nadziei. Jan Paweł II na ziemi wielkopolskiej 1979–1983–1997–1999”
86W niedzielę 27 października br., w Kościele św. Bogumiła w Kole, odbyła się uroczystość otwarcia wystawy IPN „Pielgrzym nadziei. Jan Paweł II na ziemi wielkopolskiej 1979–1983–1997–1999”, która została zorganizowana dzięki staraniom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole z Panem Dyrektorem Zbigniewem Drożdżewskim na czele. Koordynatorami przedsięwzięcia są nauczycielki p. Monika Broda (która pełni również funkcję wicedyrektora szkoły) i p. Aneta Łączkowska.
Między nami kobietkami 👱♀️👩🦰
224 października 2024 roku Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się spotkanie prozdrowotne z wykwalifikowaną panią prelegentką pt. MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI
Była to prelekcja prozdrowotna przeznaczona dla dziewczynek z klas VI.
Celem tego spotkania było pokazanie, że dojrzewanie jest czymś, przez co przechodzi każda kobieta oraz promowanie zachowań prozdrowotnych w okresie dojrzewania związanych z odżywianiem, aktywnością fizyczną i higieną.
Wycieczka do Bydgoszczy klasy 7d i 8b
22 października klasy 8b i 7d odbyły kolejną już, wspólną wycieczkę, tym razem do Bydgoszczy. Pogoda była wspaniała ,słońce i dobre humory towarzyszyły uczniom podczas zwiedzania Starego Miasta czy pływania stateczkiem po rzece Brdzie. Wystawa interaktywna „Młyn – Maszyna” oraz Muzeum Mydła i Brudu to kolejne punkty programu. Każdy uczeń wrócił do domu z pachnącym mydełkiem własnoręcznie przygotowanym. Podróż powrotną zdominowało wspólne śpiewanie znanych hitów muzycznych.
Staś 🧸🧸🎈🧸🧸- Niezwykły Przyjaciel Klasy 2a
W klasie 2a od samego początku towarzyszy jej wyjątkowy towarzysz – Staś. Ten uroczy miś, nazywany przez dzieci właśnie Stasiem, stał się nie tylko naszą klasową maskotką, ale również prawdziwym przyjacielem, który dzieli z nimi radości i troski szkolnego życia. Jego obecność dodaje dzieciom otuchy, a każdy dzień staje się bardziej kolorowy.
📚📚Magia czytelnictwa 📚📚
30W dn. 21.10.2024 r. uczniowie kl. 1 b wzięli udział w uroczystości z okazji pasowania na czytelnika. W czarujący sposób przywitała dzieci przyodziana w czarny duży kapelusz w ręku z miniaturową wersją Nimbusa 2000 (tj. latająca miotła z Harry Pottera) czarodziejka bibliotekarka p. Ania Tomczyk, która zaprosiła pierwszaki do świata książek. Oczarowane dzieci chętnie udały się do czytelni, gdzie czekały na nich wygodne kolorowe poduszki i krzesła. Pani Ania wytłumaczyła przyszłym czytelnikom, jak należy zachowywać się w bibliotece. Dzieci trafnie odpowiadały na pytanie: Czego nie lubią książki? - jedzenia i picia, popisania po nich, podarcia kartek, itp. Wszyscy możemy być spokojni o losy książek przy takich mądrych czytelnikach.
"Uczciwy wolontariat" -zajęcia w ramach Ogónopolskiego projektu BohatrON
Uczniowie klasy 8 a wysłuchali opowiadania Magdaleny Górskiej pt. „Uczciwy wolontariat”. Główna bohaterka, nastoletnia Emilia po incydencie z kompromitującym selfie, zostaje zobowiązana przez swoją mamę do podjęcia wolontariatu w Domu Powstańców Warszawskich. Poznaje panią Zosię, stuletnią sąsiadkę, której przeszłość rzuca nowe światło na jej własne życie. To opowieść o trudach dojrzewania i odkrywaniu, co naprawdę ma znaczenie.
Telewizja na długie jesienne wieczory 🎬📺📺
16Uczniowie kl. I B wykonali telewizory wg własnego pomysłu. Każdy z nich nadawał różny program, m.in. kanał sportowy, przyrodniczy, bajki i wiele innych. Dzieci wykazały się dużą samodzielnością i kreatywnością w ich tworzeniu. Zapraszamy do galerii.
Autor: Krystyna Gradomska
Matematyka na wesoło 🎲🎲
7Kto powiedział, że nauka jest nudna? Na pewno tak nie myślą pierwszaki z naszej szkoły. Bo jak wiadomo najlepiej uczyć się przez zabawę. I tak w klasie I b uczniowie korzystając z kolorowych klocków budowali wieże wg określonych wskazówek oraz kodowały ciekawe konstrukcje.
Autor: Krystyna Gradomska
Nasza mała mistrzyni z SP 1
Podczas tegorocznych 44. Międzynarodowych Biegów Warciańskich uczennica kl. 1 b SP nr 1 w Kole – Marcelinka Włodarczyk zajęła 3 miejsce na dystansie 250 metrów. W sumie z naszej klasy wzięło udział 7 uczniów. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Autor: Krystyna Gradomska
❤️ "Węże i drabiny" ❤️ - drugie zajęcia edukacyjne w klasie 2a w ramach Ogólnopolskiej kampanii Dzieciństwo bez Przemocy ❤️
21We wtorek 22 października br. dla uczniów i uczennic klasy 2a przeprowadzone zostały kolejne, drugie już spośród czterech, zajęcia edukacyjne pt.: "Węże i drabiny" - zajęcia w oparciu o scenariusz z publikacji: „Kompasik. Edukacja na rzecz praw człowieka w pracy z dziećmi" - w ramach Ogólnopolskiej kampanii Dzieciństwo bez Przemocy, będące jednym z działań szkolnego programu profilaktyki przeciwdziałania przemocy i ochrony dzieci przed krzywdzeniem, które poprowadziły pani Ewelina Świder-Szurgot - nauczycielka języka angielskiego i pani Marta Drętkiewicz - wychowawczyni klasy 2a. ❤️
📚📚🍂🍁Czytanie kluczem do rozwoju duszy - Spotkanie Klasy 2a i 6d 🍁🍂📚
39W dzisiejszym świecie, gdzie technologia zdominowała nasze życie, umiejętność czytania wciąż pozostaje nieoceniona. Czytanie nie tylko rozwija nas intelektualnie, ale także wzbogaca naszą duszę, umożliwiając odkrywanie nowych światów, wartości i głębszych emocji. Dziś tj. 23 października br. uczniowie klasy 2a mieli niezwykłą okazję doświadczyć magii głośnego czytania podczas spotkania z klasą 6d oraz wychowawczynią klasy, panią Anną Bednarkiewicz.
Godziny dzwonków
Czwartek 22.05.2025Kalendarz
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
- brak danych