Strona główna
Aktualności
Jakie mleko daje czarna krowa? 🥛🥛🐄🐄
6W dn. 21.11.2024 r. w kl. 1 b zostały przeprowadzone 2. zajęcia w ramach akcji „Mleko w szkole” tym razem tematem przewodnim było „Jakie mleko daje czarna krowa? Skarby ukryte w mleku”. Na początek uczniowie wysłuchali zabawny wiersz „Czarna krowa” W. Chotomskiej. Ustalili, że czarna krowa w kropki bordo daje białe mleko. Następnie uczestniczyli w zabawie ruchowej „Jakie krowa daje mleko?”. Została także przeprowadzona rozmowa o śniadaniu w danym dniu. Jeden „tajemniczy” uczeń Antoś uważnie wysłuchiwał kolegów, jeśli śniadanie składało się z mlecznych produktów wówczas rysował na tablicy kota. Zadaniem dzieci było odgadnięcie co znaczy ta duża ilość kotów. Podpowiedzią było pytanie: Co lubi pić kot? – mleko. Wówczas dzieci zrozumiały, że same zjadły śniadanie składające się z mlecznych produktów (np. płatki z mlekiem, ser, mleko, jogurty itp.). Obejrzały krótką bajkę o mleku pt. „Tajem
Powstanie Warszawskie
25 listopada klasa 7 d gościła na lekcji dyrektora Muzeum Technik Ceramicznych Tomasza Nuszkiewicza, który przygotował zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego. Tematyka zajęć była wybrana z dwóch powodów: po pierwsze nasza szkoła realizuje ogólnopolski projekt edukacyjny BohaterON, po drugie 12 grudnia odbędzie się Konkurs Wiedzy Historycznej o Powstaniu Warszawskim.
Lekcja programowania w klasie 1a
46Na mikołajkowych zajęciach z uczniami klasy 1 a korzystając z pomocy robota Photon i Pani Dagmary uratowaliśmy Święta! Dzieci samodzielnie programowały robota, kierując go po macie w odpowiednie miejsca, gdzie czekały na nie świąteczne zagadki. Dzięki współpracy i kreatywności udało się rozwiązać wszystkie wyzwania, a przy tym nie brakowało mnóstwa śmiechu i dobrej zabawy.
Musical "Czerwone, zielone, żółte "
6Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w musicalu edukacyjnym " Czerwone, zielone, zółte" w MDK w Kole zorganizowanym przez fundację "Barwy Kultury " . Była to fantastyczna, pełna muzyki i przekazu opowieść, dzięki której dzieci poznały i utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Projekt „Czerwone, zielone i żółte” został zrealizowany dzięki wsparciu Fundacji Inter Cars oraz Wielkiej Wyprawy Maluchów w ramach programu grantowego #Drogowskaz. Partnerami wydarzenia są Miasto Koło, Miejski Dom Kultury w Kole oraz Komenda Powiatowa Policji w Kole.
"Z kącika małego artysty" - Klasa 2 a - Kolorowy świat wyobraźni 🎨🎨
13Uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole po raz kolejny przenieśli nas w niezwykły świat pełen barw i fantazji! Podczas zajęć plastycznych stworzyli abstrakcyjne obrazy, które zachwycają swoją oryginalnością i bogactwem pomysłów. Każda praca to unikalne dzieło sztuki, pełne energii i emocji. Młodzi artyści wykazali się niezwykłą kreatywnością, łącząc żywe, intensywne kolory z kontrastową czernią. Dzięki temu ich prace są pełne dynamiki i głębi. Każdy widz może odnaleźć w nich własne interpretacje i skojarzenia.
Wieczór filmowy klasy 7 D 📺🎥
We wtorek 19 listopada odbył się wieczór filmowy, w którym wzięła udział klasa 7D pod opieką wychowawcy p. Moniki Brody. Impreza była doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i kolegów. Nasi kinomani dobrze się bawili oglądając film Kevin sam w domu. Podczas wieczoru filmowego wszyscy doskonale się bawili. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wieczór należy zaliczyć do udanych. Są też tacy, którzy z niecierpliwością czekają na kolejną tego typu imprezę.
❤️ ❤️ Kampania "Dzieciństwo bez Przemocy" w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole - Symbol nadziei i wsparcia dla Dzieci ❤️ ❤️
92Kampania "Dzieciństwo bez Przemocy" stanowi niezwykle ważną inicjatywę, której celem jest zwiększenie społecznej świadomości na temat przemocy wobec dzieci. Włączenie się Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole w tę kampanię to istotny krok w stronę tworzenia bezpiecznego i wspierającego środowiska dla dzieci. Inicjatywa, wspierana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci, miała na celu podniesienie świadomości społecznej na temat tego złożonego problemu. Szkoła, angażując się w kampanię, stworzyła przestrzeń do otwartej rozmowy o przemocy i jej konsekwencjach.
Kochamy baśnie pana Andersena – Brzydkie kaczątko
17Uczniowie kl. 1 b z pewnością znają i kochają baśnie pana Andersena. Ostatnio mieli okazję przypomnieć sobie jedną z nich pt. „Brzydkie kaczątko”, którą p. wych. odczytała na zajęciach. Dzieci po wysłuchaniu lektury wspólnie spróbowały ją opowiedzieć, a następnie wykonały pracę plastyczną „Brzydkie kaczątko” oraz ulepiły je z plasteliny. Zostali także zapoznani z biografią pisarza Hansa Christina Andersena, który w dzieciństwie mógł czuć się jak brzydkie kaczątko, ponieważ nie był zbyt urodziwy i pewnie marzył, że wypięknieje.
Mleczna kraina w kl. I b
9W dn. 19.11.2024 r. w kl. 1 b zostały przeprowadzone 1. zajęcia „Mleko i przetwory mleczne” w ramach akcji „Mleko w szkole”. Na rozgrzewkę uczniowie rozwiązywali tematyczne zagadki. Do klasy przyjechała Ciotka-Klotka (wychowawczyni), która zrobiła zakupy. Dzieci spośród opakowań po produktach spożywczych wybierały tylko te mleczne. Wspólnie stworzyły w sali kącik „Mleczna Kraina”, gdzie ułożyły je. Poznały piosenkę „Pięć kotków”, którą zaśpiewały z pokazywaniem na palcach. Następnie prawidłowo udzielały odpowiedzi na pytania:
Jarmark Bożonarodzeniowy w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole
Termin: 6 grudnia 2024 r.
Program:
16:00 Rozpoczęcie Jarmarku
16:00-19:00 Stoiska z ozdobami i słodkościami
16:30 Przedstawienie Mikołajkowe, wspólne Kolędowanie
17:30 Licytacje
19:00 Zakończenie Jarmarku
Atrakcje:
- Możliwość zakupienia pięknych, ręcznie wykonanych ozdób świąt
🙂 🙂 Koło zainteresowań z kodowania i programowania - LEGO Education BricQ Motion Prime & LEGO Education BricQ Motion Essential 🙂 🙂
164We wtorek 19 listopada br. na naszym kole zainteresowań z kodowania i programowania uczniowie odkrywali nowe rozwiązania LEGO Education BricQ Motion Prime i LEGO Education BricQ Motion Essential 🙂. LEGO Education BricQ wspiera edukację w systemie STEAM, integrując m.in. nauki przyrodnicze, technologię, inżynierię, sztukę oraz matematykę. Umożliwiają dzieciom wszechstronny rozwój, łącząc elementy robotyki, inżynierii, matematyki oraz sztuki i kreatywności 🙂.
❤️ "Sieciakowa lekcja: Internet Mocy bez Przemocy!" ❤️ - czwarte zajęcia edukacyjne w klasie 2a w ramach Ogólnopolskiej kampanii Dzieciństwo bez Przemocy ❤️
6W poniedziałek 18 listopada br. dla uczniów i uczennic klasy 2a przeprowadzone zostały ostatnie już, czwarte zajęcia edukacyjne pt.: "Sieciakowa lekcja: Internet Mocy bez Przemocy!" w ramach Ogólnopolskiej kampanii Dzieciństwo bez Przemocy. ❤️
Tym razem przeprowadzone zajęcia miały formę lekcji online, a poprowadził je Pan Łukasz Wojtasik, ekspert do spraw bezpieczeństwa dzieci w internecie. Związany od 25 lat z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Autor pierwszej polskiej kampanii społecznej związanej z problematyką zagrożeń online: „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie”. Inicjator oraz autor kilkudziesięciu kampanii społecznych i programów edukacyjnych na rzecz bezpieczeństwa dzieci w sieci. Autor serii książek dla dzieci “Sieciaki”.
Symbole narodowe – spotkanie w bibliotece pedagogicznej
16W dn. 12.11.2024 r. uczniowie kl. 1 b wraz z wych. K. Gradomską wybrali się do biblioteki pedagogicznej w Kole na zajęcia warsztatowe pt. Symbole narodowe. Zajęcia przygotowała dla nas i poprowadziła p. Ewelina Rewers. Najpierw wszyscy zastanowili się nad pojęciem – Wolność. Dzieciom skojarzyła się ona ze swobodą i z brakiem przymusu. Następnie prowadząca zaprosiła nas na teatrzyk Kamishibai, gdzie przeczytała opowiadanie pt. „Niepodległa 11 listopada – o symbolach narodowych”. Jest to prawdziwa historia, która wydarzyła się w pewnej rodzinie. W czasie remontu u dziadków, tata napotyka znalezisko... historyczny przedmiot, który staje się pretekstem do opowiedzenia o J. Piłsudskim i o odzyskaniu niepodległości 11 listopada 1918 r. Dzieci z przyjemnością wysłuchały fascynującej historii. Następnie p. E. Rewers zweryfikowała i uporządkowała zdobytą wiedzę uczniów nt. Narodowego Święta Ni
"NIEPODLEGŁA 11 listopada”
5 listopada uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią Olgą Goszczyk wzięli udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Kole. Na początku spotkania uczniowie zostali zabrani do niezwykłego świata opowieści dzięki wywodzącemu się z Japonii teatrzykowi kamishibai. Pani Romana, nauczyciel bibliotekarz, zaprosiła dzieci do obejrzenia obrazkowego spektaklu pt. "NIEPODLEGŁA 11 listopada”, który nawiązuje do wielkiego wydarzenia historycznego. To prawdziwa historia, która wydarzyła się w pewnej rodzinie. W czasie remontu u dziadków, tata napotkał znalezisko... historyczny przedmiot, który stał się pretekstem do opowiedzenia o J. Piłsudskim i o odzyskaniu niepodległości 11 listopada 1918 r.
11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Tym, co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa.
W dniu 12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 106 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Natomiast 08.11.2024r .o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego w ramach akcji ,, Szkoła do hymnu”.
Maciej Józefowicz został Laureatem konkursu plastycznego „Jak śliwka w kompot”
Maciej Józefowicz uczeń klasy 2b zajął III miejsce w konkursie plastycznym „Jak Śliwka w kompot” zorganizowanym przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole w ramach obchodów Światowego Dnia Owoców i Warzyw.
Gratulujemy !!!
🙂 😀 🙂 XIX Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2024 🙂 😀 🙂
9W piątek 15 listopada 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole odbyła się XIX edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr w roku szkolnym 2024/2025, w której udział wzięli uczniowie z klasy 2a.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz komputacyjnego, a także popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
DZIECI DZIECIOM
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „DZIECI DZIECIOM” na rzecz dzieci z Domów Dziecka w ŁODZI, w których aktualnie przebywają dzieci w wieku od 0 do 15 lat.
Wszystkie dary prosimy dostarczać do sali 110.
Zbiórka trwa do 13 grudnia 2024 roku.
Koordynatorzy zbiórki: Magdalena Czupryniak i Olga Goszczyk
Godziny dzwonków
Czwartek 22.05.2025Kalendarz
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
- brak danych