Monday - orange 🧡 🙂 🧡
Klasy: 3a, 3b i 3c.
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Monday - orange 🧡 🙂 🧡
Klasy: 3a, 3b i 3c.
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Na naszych zajęciach uczniowie samodzielnie budowali robota edukacyjnego Q-Scout, by następnie zaprogramować go z wykorzystaniem języka graficznego Scratch, m.in. w takich obszarach, jak ruch, światło i dźwięk.
Poprzez naukę i zabawę z robotem edukacyjnym Q-Scout, uczniowie mogli poznać świat robotyki, elektroniki i programowania, w oparciu o nowoczesne metody nauczania w nurcie STEAM.
Nauczyciel prowadzący: pani Ewelina Świder-Szurgot.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole uczestniczy w programie Labolatoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
W dniu 05.04.2024r. w Bibliotece Publicznej w Kole odbył się konkurs recytatorski ,, Zielona Planeta’’ zorganizowany pod patronatem Burmistrza Koła i Starosty Kolskiego.
Wydarzenie miało na celu: popularyzację poezji dziecięcej, eksponowanie dziecięcych talentów, budowanie postaw proekologicznych. Uczestniczyło w nim 26 uczniów z klas czwartych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 4b: Zofia Orchowska i Natalia Widełka.
Konkurs odbywał się w kategorii – klasyczna interpretacja głosowa tekstu (recytacja). Uczestnicy konkursu prezentowali jeden wiersz o tematyce przyrodniczej. Miło nam poinformować, że Zofia Orchowska otrzymała wyróżnienie, recytując wiersz naszej noblistki Wisławy Szymborskiej ,, Milczenie roślin”
Dziękujemy Pani Magdalenie Rybkowskiej za opiekę nad naszymi uczennicami podczas trwania konkursu.
Ewa Stasiak
W naszej szkole 21.03.2024r. odbył się szkolny konkurs recytatorski pt: ,, Zielona Planeta”. Adresowany on był do uczniów klas czwartych. Uczestnicy konkursu prezentowali jeden wiersz o tematyce przyrodniczej.
Laureatkami konkursu zostały uczennice klasy 4b: Zofia Orchowska i Natalia Widełka, które będą reprezentowały naszą szkołę na dalszym powiatowym etapie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i piękną recytację wierszy.
Ewa Stasiak
W dniu 22.03.2024r. uczennice naszej szkoły, Zofia Orchowska 4b, Natalia Widełka 4b, Laura Ćwiek 6a, Lena Kmieć 7a, Kornelia Panek 7d, Julia Świątek 7d, Marcelina Sochacka7d, zostały zaproszone do Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie na XXXIII Konkurs Poetycki ,, Poezja młoda – poezja nowa”. Celem było rozwijanie twórczej wyobraźni, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień literackich wśród dzieci i młodzieży. Każdy młody poeta nadesłał trzy autorskie wiersze.
Wyróżnione uczennice wzięły również udział w warsztatach literackich, które poprowadził profesor Marcin Jaworski z UAM w Poznaniu. Tematem spotkania była poezja Czesława Miłosza.
Młodym poetkom gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów literackich.
Koordynatorami szkolnego konkursu były: p. Ewa Stasiak i p. Anna Grudzińska
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
Culture
Źródło: "New English Adventure" Podręcznik poziom 2, V. Lambert, A. Worrall, A. Tkacz, M. Bogucka, Pearson, 2018
Źródło: "New English Adventure" Podręcznik poziom 3, T. Lochowski, A. Worrall, A. Tkacz, M. Bogucka, Pearson, 2019
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
Play, learn and have fun :)
Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (WIMS) - Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych
Przy niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych – w deszczu, w kałużach i błocie rywalizowali biegacze ze szkół podstawowych w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W tej największej imprezie sportowej WIMS w powiecie, na starcie stawiło się ponad 300 zawodniczek i zawodników z 14 szkół powiatu kolskiego. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Wyniki były bardzo zrównoważone. W każdym z sześciu biegów wygrywała inna szkoła a w równolegle prowadzonej klasyfikacji indywidualnej w pierwszej trójce znajdowali się zawodnicy z dziesięciu szkół podstawowych.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 również odnieśli swoje sukcesy i awansowali do Finału Wojewódzkiego w tej dyscyplinie sportu.
Osiągnięcia uczniów naszej szkoły:
-I miejsce w kategorii dziewcząt klas 3-4 : Ola Biernat (4b), Maja Derlińska (4b), Lena Borowiak (3c), Ola Nykiel (4b), Helenka Lamprych( 4b), Natalia Górczyńska (4b), Marcelina Giedziuń (4b), Tosia Czyżniak(4b), Indywidualnie Ola Biernat – II miejsce, Maja Derlińska III.
- w kategorii dziewcząt klas 5-6 indywidualnie III miejsce - Aniela Schyller (5c)
-w kategorii chłopców klasy 5-6 : II miejsce drużynowo (Szymon Banasiak (6d), Michał Iwiński (5d), Szymon Żurawik, Filip Radys (5b), Artem Hrevtsev (5C) ; indywidualnie III miejsce zajął Szymon Banasiak (6d)
- w kategorii chłopców klas 7-8 : III miejsce w drużynie :Krystian Karbowy (8a), Igor Górniak (8c), Wojtek Murakowski (7b), Fabian Adamczyk (8a) i III miejsce indywidualnie Krystian Karbowy.
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Na zajęciach rozwijających kółka biologiczno-geograficznego z Panią Weroniką Antkiewicz-Kowalską uczniowie klasy 6b przygotowali gazetkę z lapbokami z Geografii Europy. Prace były prezentowane podczas zajęć Geografii przy okazji powtórzenia materiału przed sprawdzianem.
Na naszych wspólnych zajęciach uczymy się kodowania i programowania poprzez zabawę, bawimy się poprzez naukę z Robotem Super DOC.
Zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Robot Super DOC pomaga ćwiczyć orientację w przestrzeni, znajomość kierunków, planowanie drogi oraz kodowanie i programowanie. Wpisuje się w założenia nowoczesnego modelu nauczania STEAM (Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics), a także pomaga rozwijać kompetencje kluczowe u dzieci.
Nauczyciel prowadzący: pani Ewelina Świder-Szurgot.
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Na naszych zajęciach uczniowie odkrywają nowe rozwiązania LEGO Education SPIKE Essential i LEGO Education SPIKE Prime. System nauczania LEGO jest intuicyjnym, otwartym i niezwykle elastycznym rozwiązaniem, które zapewnia nieograniczone możliwości praktycznej nauki przedmiotów STEAM poprzez zabawę.
System nauczania LEGO pomaga uczniom rozwijać przydatne umiejętności. Pozwala ćwiczyć umiejętność rozwiązywania problemów i opowiadania historii podczas zabawy, która uczy wytrwałości i samodzielnego myślenia.
Nauczyciel prowadzący: pani Ewelina Świder-Szurgot.
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Po raz kolejny uczniowie klasy 1 a w ramach Kącika Małego Artysty spróbowali swoich sił w malarstwie. Mając do dyspozycji białą kartkę, farby plakatowe i patyki higieniczne, stworzyli piękne, wielobarwne prace przedstawiające kwiaty w wazonie. Ich prace są niezwykle piękne i pełne wyobraźni, co świadczy o ich artystycznym talencie. Zadanie sprawiło im wiele radości, a efekty ich pracy zachwyciły wszystkich. Jestem dumna z moich małych artystów!
Powered by aSc EduPage