Dzień Babci i Dziadka w Miejskim Domu Kultury w Kole w wykonaniu uczniów Szkoły podstawowej nr 1 Wiktorii Blumenstein i Zuzanny Adamkiewicz
🎼❤️🎤🎶❤️
Opiekun:
Patrycja Bąkowska
Dzień Babci i Dziadka w Miejskim Domu Kultury w Kole w wykonaniu uczniów Szkoły podstawowej nr 1 Wiktorii Blumenstein i Zuzanny Adamkiewicz
🎼❤️🎤🎶❤️
Opiekun:
Patrycja Bąkowska
Na naszych zajęciach uczniowie odkrywają i uczą się kodowania z zestawami konstrukcyjnymi KORBO, które przede wszystkim dają możliwość wprowadzenia dynamiki, mechanizmów i ruchu elementów kodu.
Możliwość sprawdzenia programu poprzez jego rzeczywiste uruchomienie wspiera naukę kodowania i programowania podczas naszych zajęć.
Wykorzystanie zestawów konstrukcyjnych KORBO do ćwiczeń pozwala rozwijać myślenie logiczne, algorytmiczne oraz konstrukcyjne. Stanowi alternatywną naukę poprzez zabawę.
Nauczyciel prowadzący: pani Ewelina Świder-Szurgot.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole uczestniczy w programie Labolatoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Autor: Ewelina Świder-Szurgot
W piątek 12 stycznia 2024 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole odbył się Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole. Gwiazdą tegorocznej uczty muzycznej był Mateusz Ziółko. Galę prowadziła wspaniała i serdeczna Monika Andrzejczak. Nad bezpieczeństwem muzyków i melomanów czuwali członkowie Szkolnego Koła PCK ze Szkoły Podstawowej nr 1 z opiekunką Patrycją Bąkowską oraz Szkolnego Koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole z opiekunką Agnieszką Frontczak.
Jak zima to oczywiście pora na bałwanki! W galerii uczniów klasy 1b pojawiły się kolejne prace plastyczne o tematyce zimowej. Bałwanki zostały wykonane z białych papierowych rulonów, kolorowego papieru. Śnieg powstał poprzez stemplowanie przy użyciu patyczków higienicznych. Praca plastyczna z bałwankiem w roli głównej sprawiła uczniom dużo radości.
W dniu 8.01.2024 uczniowie podczas zajęć koła biologiczno-geograficznego zajmowali się tematyką odnawialnych źródeł energii. Obejrzeliśmy film a także wykonaliśmy projekt plakatu promujący wykorzystanie odnawialnych źródeł w życiu codziennym. Autor Weronika Antkiewicz-Kowalska
Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, który odbędzie się w dniu 21 marca 2024 roku. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Koszt uczestnictwa ucznia w konkursie wynosi 16 zł. Pieniądze należy wpłacić do dnia 31 stycznia 2024r. Wpłatę za konkurs należy przynieść do Pań uczących matematyki. Serdecznie zapraszamy !!!
Święta Bożego Narodzenia to magiczny i piękny czas, podczas którego możemy podzielić się swoim dobrym sercem i czynem z drugim człowiekiem. Możemy dać im trochę swojego ciepła i radości, którego brakuje im w życiu codziennym. W niedzielę tj. 24.12.2023 r.) dobiegła końca kolejna już akcja „SERCE DLA SERCA”, która zrodziła się za przyczyną Ducha Świętego. Miała ona szczególny i podniosły charakter. Wywołała na twarzach dzieci uśmiech i sprawiła, że zbliżające się święta Bożego Narodzenia były dla nich naprawdę wyjątkowe, bowiem w tym dniu dzieci wraz z rodzicami mogły odebrać w Parafii św. Bogumiła w Kole przygotowane dla nich podarunki. Pan Robert Cesarz, który zapoczątkował to przedsięwzięcie serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy całym sercem zaangażowali się w akcję, a przede wszystkim Darczyńcom za okazane serce, wrażliwość i wsparcie. Organizatorami tego szczytnego przedsięwzięcia była Parafia św. Bogumiła w Kole oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole.
Culture
December 31st
Źródło: "New English Adventure" Podręcznik poziom 3, T. Lochowski, A. Worrall, A. Tkacz, M. Bogucka, Pearson, 2019
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
Play, learn and have fun :)
W sali sesyjnej ratusza w Kole, miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień
uczestnikom eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego edycja
2023/2024 zorganizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Zmagania
miały na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną
przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych w tym działań ratowniczo-gaśniczych,
edukacją, tradycją i życiem strażackich środowisk. Uczniowie z nasze szkoły zajęli następujące
miejsca:
W kategorii klas I-IV
III miejsce zdobył Mateusz Zając z kl. IVa
Wyróżnienia:
Julia Nowicka z kl. Ia
Amelia Wojewoda z kl. IIb
Aleksander Włodarczyk z kl. Vd
Kornelia Zając z kl. VIIa
Kornelia Panek z kl. VIId
Olaf Trafny VIIe
Laureaci konkursu oraz osoby wyróżnione wezmą udział w eliminacjach powiatowych
Nasza szkoła otrzymała dyplom -podziękowanie za aktywny udział w kolejnej ogólnopolskiej
kampanii Włącz historię- BohaterON, której celem było upamiętnienie 79- rocznicy wybuchu
Powstania Warszawskiego.
Dyplom- podziękowanie otrzymała również nauczycielka historii, p. Monika Broda, która
była koordynatorem akcji. Na lekcjach historii i „kółku historycznym” od września do listopada
uczniowie mówili o Powstańcach Warszawskich, oglądali tematyczne filmy edukacyjne, poznawali
życie codzienne mieszkańców stolicy w czasie powstania, zwiedzili wirtualnie muzeum Powstania
Warszawskiego oraz wysyłali wirtualne kartki Powstańcom – pielęgnując w ten sposób pamięć o
uczestnikach tego wydarzenia.
Monika Broda
Tradycyjnie przed Wigilią klasową uczniowie pod opieką wychowawcy Wiesławy Garus nauczyciela wspomagającego p.Izabeli Okulskiej oraz praktykantki p. Eweliny Tomczyk na zaproszenie pani Moniki Jancy- Borowiak udali się do Państwowej Szkoły Muzycznej. Celem było w pięknej auli koncertowej przy akompaniamencie fortepianu, fletu i gitary śpiewanie kolęd. Dzięki przygotowanym śpiewniczkom uczniowie śpiewali po kilka zwrotek pięknych kolęd m inn.: Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj w Betlejem, Do szopy hej pasterze, Przybieżeli do Betlejem, Bóg się rodzi, Gdy śliczna panna i wiele innych. Miło nam pochwalić się że nasi uczniowie Lenka Borowiak i Aleksander Adamczyk czynnie włączyli się w akompaniament grając na instrumentach muzycznych Lenka na flecie, a Aleksander na gitarze oraz fortepianie. Zagrali wspólnie "Lulaj że Jezuniu". Tradycja śpiewania kolęd wywodzi się z z czasów przedchrześcijanskich. To był czas kiedy coś się kończyło coś zaczynało, życzyło się ludziom wszystkiego dobrego.
21 grudnia klasa 3c zaprosiła koleżanki i kolegów z klas 1-3 wraz z wychowawcami oraz Dyrekcję Szkoły na przedstawienie jasełkowe. Scenariusz, reżyserię i dekorację przygotowały panie Aneta Łączkowska, Izabela Okulska oraz Wiesława Garus. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wcielili się w postacie bajkowe recytując pozytywne przesłania jak to w bajkach bywa.
22 grudnia br. w klasie 1 a Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole odbyła się wspaniała wigilia. Cała sala była przystrojona w świąteczne dekoracje: choinka błyszczała kolorowymi światełkami, na ścianie pojawiła się specjalna ścianka, gdzie dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkaliśmy się w tym dniu, by wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Świętowanie rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem. Na początek, wszyscy zebrani odśpiewaliśmy piękne pastorałki, które nauczyliśmy się wcześniej. Były to znane i lubiane kolędy, które rozbrzmiewały w całej sali, tworząc magiczną atmosferę. Po śpiewach, usiedliśmy przy przygotowanym stole, na którym znalazły się pyszne wigilijne potrawy. Dzieci miały okazję spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw. Po zasyceniu brzuszków, nadszedł czas na najbardziej wyczekiwany moment - prezenty od Mikołaja! Dzieci z podekscytowaniem wyczekiwały chwili, gdy wreszcie otrzymają swoje upominki. Wielkie uśmiechy malowały się na ich twarzach, gdy pod nieobecność dzieci na ich miejscach pojawiły się kolorowe paczuszki dostarczone przez Mikołaja. Każde z dzieci otrzymało własny prezent, co wzbudziło ogromną radość i podziękowania. Na koniec, wszyscy zebrani udali się do specjalnie przygotowanej ścianki, gdzie mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy byliśmy pełni radości i szczęścia, spędzając czas w gronie rówieśników i nauczycieli uczących w naszej klasie. Wigilia w klasie 1 a była nie tylko czasem radości, ale również okazją do uczenia się o tradycji i wzajemnym dzieleniu się dobrem. Spotkanie to na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci jako wyjątkowy i pełen magii moment.
Pragniemy podziękować Rodzicom klasy 1 a za ogromne zaangażowanie i przygotowanie klasowej Wigilii, która na długo pozostanie w pamięci dzieci - Wychowawczyni wraz z uczniami i uczennicami. Dzieci były szczęśliwe, radosne, pełne pozytywnych emocji i wrażeń.
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
Źródło: "New English Adventure" Podręcznik poziom 2, V. Lambert, A. Worrall, A. Tkacz, M. Bogucka, Pearson, 2018
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
Play, learn and have fun :)
Autorami prac plastycznych Project: "Merry Christmas" są uczniowie klasy 3a.
Ewelina Świder-Szurgot
Chętni uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w drugiej edycji konkursu „Barwy Powstania”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Odra- Niemen Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Patronat nad konkursem objął IPN Oddział Poznań. Celem konkursu była:
Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do tematyki Powstania Wielkopolskiego.
Wyniki konkursu ukażą się 7 stycznia.
Monika Broda
Wszyscy już czują atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dlatego uczniowie klasy 6 D wraz z wychowawcą dnia 21 grudnia przygotowali wigilię klasową. Na stole nie zabrakło czerwonego barszczu, była ryba i krokiety. W podniosły nastrój wprowadziły nas kolędy, piosenki świąteczne, dekoracja klasy sali i choinka.
Początki Wigilii sięgają prawdopodobnie obchodów Saturnaliów w starożytnym Rzymie, gdzie rozwijało się chrześcijaństwo. Najstarszym świadectwem obchodów Bożego Narodzenia jest wzmianka w kalendarzu świąt kościelnych z 354 r. W początkach chrześcijaństwa Boże Narodzenie obchodzono w różnych terminach, ostatecznie nieprzypadkowo wyznaczono datę 25 grudnia jako przeciwwagę dla pogańskich uroczystości solarnych obchodzonych w porze przesilenia zimowego.
Monika Broda
Powered by aSc EduPage