Aktualności

          • XXV MIĘDZYNARODOWY KONKURS „LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS” im. Augusta Kowalczyka

          •  

            Chętni uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczyciela historii p. Moniki Brody wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie mającym na celu upamiętnienie Ofiar, których udziałem była masowa zagłada.

            Zadaniem uczniów było wyrażenie w formie plastycznej własnych refleksji, nawiązujących do słów Zofii Nałkowskiej: „Ludzie ludziom zgotowali ten los” oraz realizujących tematykę konkursu.

            Organizatorami konkursu są:

             Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau,

             Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.

             

            Na wyniki konkursu czekamy do 4 marca. 

            Monika Broda

          • DYPLOM DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W KOLE ORAZ KOORDYNATORA MONIKI BRODY

          •  

            Nasza szkoła i uczniowie włączyli się w ogólnopolską kampanię Włącz historię- BohaterON. 

            Uczniowie w ramach realizacji projektu uczestniczyli w zajęciach tematycznych organizowanych przez nauczycielkę historii p. Monikę Brodę, umieszczali wpisy na portalu dumnizpowstancow.pl, wykonywali piękne plakaty tematyczne, pisali kartki i listy dla żyjących Powstańców, zapoznawali się z historią Powstania Warszawskiego.

            Po wykonaniu wielu działań edukacyjnych p. Monika Broda napisała sprawozdanie z działań szkoły z realizacji projektu edukacyjnego Włącz historię i na podstawie wykonanych działań nasza szkoła otrzymała Dyplom za udział w akcji BohaterONupamiętniającej 78 – rocznicę  wybuchu Powstania Warszawskiego i pielęgnującej pamięć o uczestnikach tego wydarzenia.

            Pani Broda otrzymała Dyplom za pełnienie funkcji koordynatora akcji BohaterOn w Twojej Szkole 2022. 

             

            Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w realizację akcji BohaterON.

             

            Monika Broda

          • [*]

          • Msza Św. za Panią Katarzynę Jaroszewską od Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole odbędzie się 20 marca o godzinie 12.00 w Kościele Św. Bogumiła w Kole

          • [*]

          • Msze Św. za Panią Katarzynę Jaroszewską od uczniów klasy 7b odbędą się 5 i 12 lutego o godzinie 17.00 w Kościele Św. Bogumiła w Kole

          • „ … Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci naszej…”

          • ŚP. Kasi Jaroszewskiej nie znałam bliżej, pracowałam z Nią przez kilka lat "przez ścianę”. Nasze rozmowy były prawie zawsze związane z naszą pracą, z naszymi Uczniami, z naszymi Synami, których uczyłyśmy. Jej odejście bardzo mnie wzruszyło. Przypomniało o kruchości naszego istnienia.

            W mojej pamięci pozostanie jako osoba bardzo skromna, życzliwa, otwarta na ludzi i zawsze uśmiechnięta.

            Odpoczywaj w pokoju Kasiu!

            Iwona Mucha

          • Pożegnanie

          • Nagłe odejście Pani Katarzyny Jaroszewskiej jest dla nas wszystkich szokiem. Przeżywamy żałobę, każdy na swój własny sposób. Każdy z nas, którzy Ją znaliśmy i którzy z nią pracowaliśmy ma do tego prawo. Chcielibyśmy Ją wszyscy pożegnać... Jeżeli macie potrzebę napisania, pożegnania słowem, obrazem to przygotujcie swoją formę i zamieście na stronie naszej Szkoły wysyłając na e-mail sp1kolo@interia.pl.

            Gorąco zapraszamy Was do takiej formy pożegnania. Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole

          • Wyjście klas trzecich na teatrzyk pt. „Baśnie Pana Andersena”

          • W dn. 25.01.2023 r. uczniowie klas trzecich pod opieką p. Marty Drętkiewicz, p. Krystyny Gradomskiej p. Olgi Goszczyk wybrali się do MDK w Kole na przedstawienie pt. „Baśnie Pana Andersena przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Spektakl był adaptacją kilku znanych baśni H.Ch. Andersen takich jak: Dziewczynka z zapałkami, Nowe szaty cesarza, Brzydkie kaczątko, Calineczka, Ołowiany Żołnierzyk, Królowa Śniegu oraz Księżniczka na ziarnku grochu. Widowisko było wspaniałe. Czekamy z niecierpliwością na następne.

          • Bal karnawałowy klasy 2c

          • Jak tradycja nakazuje w karnawale się baluje - 27 stycznia do szkoły zawitały księżniczki, elfy, judocy, kosmonauci i najwięcej chyba piłkarzy. Uczniowie chętnie prezentowali swoje stroje, brali udział w grach integracyjnych jak również odtwarzali  układy taneczne z teledysków. 

          • Bal Karnawałowy klas 4

          • Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 27 stycznia 2023 roku.Uczniowie klas 4 przebrani byli za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, kotki, księżniczki, zakonnice, piratów, policjantów, piłkarzy, Wednesday, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

            Wychowawcy klas 4 serdecznie dziękują Rodzicom za zaangażowanie i pomoc podczas Balu.

            I jeszcze jedne podziękowania dla ucznia naszej szkoły Kajetana Gorzkowskiego, który na Balu pełnił funkcję DJ. Kajetan spisałeś się na medal.

          • Mój Talent

          • W ramach zajęć warsztatowych, odbywających się cyklicznie klasa IVB mogła podzielić się swoim talentem i pasja, co ma za zadanie mobilizować innych do aktywnego spędzania wolnego czasu.Poznaliśmy szereg ciekawych zajęć pozalekcyjnych co mamy nadzieje przyczyni się do chęci poznania nowych aktywności

          • Bal karnawałowy w klasie 2b

          • Tańcom nie było końca :) Dzieci z klasy 2b wspaniale bawiły się na balu karnawałowym. Pomysłowe przebrania, wspólne tańce i zabawy i słodkości sprawiły, że nasz bal należał do naprawdę udanych :)

          • Dzień Babci i Dziadka

          • Miło nam poinformować iż uczennica klasy 2c Paula Madej wzięła udział w Powiatowym konkursie plastycznym pt: " Babcia i dziadek oczami wnucząt" i zdobyła nagrodę - oprócz gadżetów, spotkanie w kawiarni z najbliższymi. Gratulujemy, życzymy miłego spotkania i dalszych sukcesów.

          • Mam Talent

          • 20 stycznia w piątek w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się przegląd talentów uczniowskich " Mam talent".

            Uczniowie z niecierpliwością czekali aby móc pokazać swoje uzdolnienia i umiejętności w różnych dziedzinach.

            Jury w składzie:

            P. Partycja Bąkowska

            P. Wioletta Sokołowska

            P. Beata Bąkowska

            mogły obejrzeć i podziwiać pokazy tańców z: hip hop i taniec akrobatyczny, umiejętności wokalne w śpiewaniu różnych piosenek a także układaniu kostki Rubika i kozłowaniu piłki.

            Podsumowanie i wyniki będą ogłoszone po feriach..

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.