Strona główna
Aktualności
16 listopada Dzień Tolerancji
16 listopada obchodzimy Dzień Tolerancji w związku z tym w klasie IV B zostały przeprowadzone zajęcia warszatowe pt”21” w bardzo ciekawy i przystępny dla uczniów sposób Pani Monika Kujawska- oligofrenopedagog i mama małej Eleny, wprowadziła Nas w magiczna podróż z cudownym dziećmi z Zespołem Downa nadając Nam możliwość spojrzenia za osoby z Zespołem Downa zupełnie innym okiem. Dziękujemy
Wyjście na cmentarz wojenny – pamiętamy
W dn. 27.10.2022 r. uczniowie kl. III b pod opieką wych. p. Krystyny Gradomskiej wybrali się na cmentarz wojenny, aby zapalić znicze na grobach poległych w czasie II wojny światowej. Dzieci z ożywieniem, ale i okazaną powagą oddały cześć i szacunek. Na koniec upamiętniliśmy wizytę wspólnym zdjęciem.
Wycieczka do Torunia kl. 3 b i 3 c
W dn. 19.10.2022 r. uczniowie kl. 3 b i 3 c pod opieką p. Krystyny Gradomskiej, p. Olgi Goszczyk, p. Magdaleny Rybkowskiej oraz p. Eweliny Świder-Szurgot wybrali się do Torunia. W Planetarium obejrzeli przepiękny seans „Kolorowy Kosmos”, gdzie mogli przekonać się, że daleko od nas są fantastyczne „bajkowe” mgławice i planety. Odbyli również wędrówkę szlakiem legend z panią przewodnik, podczas której mieli okazję usłyszeć legendy, m.in. o powstaniu nazwy miasta Toruń, o flisaku i żabach oraz złotym ośle. Dzieci przekonały się, jak budowano mury obronne, a nawet próbowały prostować Krzywą Wieżę. Odwiedziły również Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie uczestniczyły w pokazie wypieku, a także samodzielnie wykrawały pierniki z foremek pod czujnym okiem czarownicy i piekarzy. Były również w Galerii Piernika, w którym każdy kupił coś pysznego dla najbliższych. Na zakończenie dzieci miały okazję d
Halloween w kl. 3 b
W dn. 28.10.2022 r. uczniowie kl. 3 b pod opieką p. Krystyny Gradomskiej bawili się z okazji Halloween. Od samego rana do sali lekcyjnej przychodziły przebierańce, śmiechu było co niemiara. Rozpoczęliśmy od wspólnego udekorowania sali: balony i serpentyny poszły w ruch. Dzieci z wielkim entuzjazmem zabrały się do pracy. Po wysiłku na wszystkich czekały soczki oraz smaczne przekąski. Następnie dzieci przygotowały na białych kartkach rysunki duszków wraz z zadaniami dla kolegów i koleżanek. I tak, rozpoczęła się pierwsza zabawa. Dzieci kolejno losowały kartki niecierpliwiąc się jakie czeka ich na odwrotnej stronie zadanie, a tam np. zatańcz taniec, przestrasz panią, pogłaszcz kogoś po głowie, zaśmiej się ale strasznie, opowiedz straszną historię, musisz przestraszyć całą klasę, zrób straszną minę, zaśpiewaj piosenkę, itd. Każdy chętnie losował, a pozostali kibicowali mu odwagi. Oczywiście
„Mały roznosiciel nadziei” – słuchowisko historyczne
Realizując ogólnopolski projekt edukacyjny uczniowie klasy 6 E na lekcji historii wysłuchali słuchowiska „Mały roznosiciel nadziei”. Poznali historię Pana Stanisława i razem z nim przenieśli się do powstańczej Warszawy. Słuchowisko mówiło, że wato narażać życie, aby przenieś listy, które dawały nadzieję o dostarczały radości w świecie opanowanym przez wojnę.
Z kącika Małego anglisty - "Bonfire Night"
Culture
Bonfire Night - The 5th of November
Źródło: "New English Adventure" Podręcznik poziom 3, T. Lochowski, A. Worrall, A. Tkacz, M. Bogucka, Pearson, 2019
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
Play, learn and have fun :)
Pamiętamy o Zmarłych
W Dzień Zaduszny uczniowie klasy 5 D, podczas zajęć Koła historyczno-regionalnego udali się na pobliski cmentarz wojenny. Pochowani zostali polscy lotnicy, którzy zginęli nad Kołem w 1939 r., a także żołnierze Armii Czerwonej polegli w walce o miasto w styczniu 1945 roku. Znajduje się tu łącznie ponad setka nagrobków. Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego.
Historia Pomnika Małego Powstańca
W ramach realizacji projektu edukacyjnego Włącz historię – Bohateron uczniowie klasy 6 B zapoznali się z historią Pomnika Małego Powstańca. Rzeźba z brązu przedstawia kilkuletniego chłopca w opadającym na czoło niemieckim hełmie z orzełkiem i namalowaną biało-czerwoną opaską, w za dużych butach i płaszczu oraz pistoletem maszynowym przewieszonym przez ramię. Jest to rzeźba licząca zaledwie 1,5 metra i na tle wysokich murów wydaje się jeszcze mniejsza. Upamiętnia wszystkich młodych ludzi, którzy w okresie Powstania Warszawskiego służyli jako sanitariusze lub łącznicy. Wielu z nich walczyło również z karabinem w ręku, tak jak przedstawia to postać na pomniku. Pomnik 1 października 1983 r. stanął przy murze obronnym na warszawskim Podwalu. Najmłodszy uczestnik Powstania Warszawskiego to Witold Stefan Modelski ps. „Warszawiak” (ur. 11 listopada 1932 w Warszawie, zm. 20 września 1944 tamże) –
„LEŚNE OPOWIEŚCI” w klasie 3 a w ramach IV edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców
5W ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci Uczą Rodziców" 27 października br. w klasie 3 a SP nr 1 w Kole odbyła się druga lekcja IV już edycji zatytułowana „Leśne opowieści”. Na lekcji uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli prezentację, dzięki której poszerzyli swoją wiedzę na temat mieszkańców lasu, poznali popularne gatunki drzew, które występują w polskich lasach. Utrwalili swoją wiedzę na temat tego, jak należy zachowywać się w lesie. Na zakończenie zajęć wykonali nawiązujące do tematyki zajęć karty pracy, a także otrzymali zadanie do wykonaniu w domu wraz z rodzicami. Za udział w lekcji klasa otrzymała dyplom "Miłośnika lasu".
Z WIZYTĄ NA CMENTARZU WOJENNYM- "PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI..."
14W dniu 27 października br. uczniowie klasy III a wraz z wychowawcą Martą Drętkiewicz oraz nauczycielem języka angielskiego p. Eweliną Świder- Szurgot wybrali się na Cmentarz Wojenny, by uczcić pamięć zmarłych. Wyjście poprzedziła rozmowa dotycząca odpowiedniego zachowania się na cmentarzu. Po przyjściu na miejsce uczniowie zapalili znicze i minutą ciszy w powadze i zamyśleniu uczcili pamięć poległych żołnierzy. Wizyta na cmentarzu była niezwykłą okazją sprzyjającą pogłębieniu wiadomości na temat historycznej przeszłości naszej ojczyzny. Dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta w tym miejscu.
Koło zainteresowań z kodowania i programowania
Na naszych wspólnych zajęciach uczymy się kodowania i programowania poprzez zabawę, bawimy się poprzez naukę.
Zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Nauczyciel prowadzący: pani Ewelina Świder-Szurgot.
Uczniowie klasy 3 a Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole w poszukiwaniu „Matematyki na drodze”
52W roku szkolnym 2022/2023 klasa 3 a Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Wydawnictwa MAC „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Głównym celem projektu jest zaprzyjaźnienie dzieci z matematyką, budowanie świadomości, że jest ona obecna we wszystkich dziedzinach życia, otacza nas na co dzień. Za nami realizacja zadań z I modułu „Matematyka na drodze”. Jednym z projektowych zadań był spacer po najbliższej okolicy i szukanie elementów matematycznych związanych z ruchem na drodze. Po dokonaniu wnikliwych obserwacji w terenie, sporządzeniu notatek i dyskusji w klasie uczniowie wykonali mapy myśli odnoszące się do tematu projektu. Obejrzeli ciekawy film, mówiący o tym, gdzie na drodze pojawiają się elementy matematyki, a także wykonali karty pracy nawiązujące do tematu zajęć.
Portret Pani Jesieni oczami uczniów klasy 3 a SP nr 1 w Kole
4128 października br. podczas zajęć edukacji plastycznej uczniowie klasy 3 a wykonali prace przedstawiające portret Pani Jesieni. Do stworzenia swoich prac uczniowie wykorzystali liście z różnych gatunków drzew, które zebrali podczas wycieczki do parku. W efekcie działań uczniów powstały ciekawe, indywidualne portrety inspirowane barwami jesieni.
Godziny dzwonków
Sobota 24.05.2025Kalendarz
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
- brak danych