Strona główna
Wpłaty za obiady - CZERWIEC 2026
Informujemy, że wpłaty za obiady w miesiącu czerwcu 2026 r. przyjmowane będą w biurze kierownika świetlicy oraz w świetlicy szkolnej w następujących terminach:
📅 Poniedziałek-czwartek
🕢 godz. 8:00 –13:00📅 Piątek
🕗 godz. 8:00–12:00Cena obiadów od 2 czerwca 2026 r. wynosi 105 zł.
W godzinach wcześniejszych niż czas urzędowania kierownika świetlicy oraz w godzinach popołudniowych opłatę można uiścić u wychowawcy w świetlicy szkolnej, która czynna jest w godz. 6.30-16.30.
Aktualności
Kolędowanie klasy 3c w Szkole Muzycznej
Tradycyjnie przed Wigilią klasową uczniowie pod opieką wychowawcy Wiesławy Garus nauczyciela wspomagającego p.Izabeli Okulskiej oraz praktykantki p. Eweliny Tomczyk na zaproszenie pani Moniki Jancy- Borowiak udali się do Państwowej Szkoły Muzycznej. Celem było w pięknej auli koncertowej przy akompaniamencie fortepianu, fletu i gitary śpiewanie kolęd. Dzięki przygotowanym śpiewniczkom uczniowie śpiewali po kilka zwrotek pięknych kolęd m inn.: Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj w Betlejem, Do szopy hej pasterze, Przybieżeli do Betlejem, Bóg się rodzi, Gdy śliczna panna i wiele innych. Miło nam pochwalić się że nasi uczniowie Lenka Borowiak i Aleksander Adamczyk czynnie włączyli się w akompaniament grając na instrumentach muzycznych Lenka na flecie, a Aleksander na gitarze oraz fortepianie. Zagrali wspólnie "Lulaj że Jezuniu". Tradycja śpiewania kolęd wywodzi się z z czasów przedchrześcijanskich
Bajkowe Jasełka w wykonaniu uczniów klasy 3c
3121 grudnia klasa 3c zaprosiła koleżanki i kolegów z klas 1-3 wraz z wychowawcami oraz Dyrekcję Szkoły na przedstawienie jasełkowe. Scenariusz, reżyserię i dekorację przygotowały panie Aneta Łączkowska, Izabela Okulska oraz Wiesława Garus. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wcielili się w postacie bajkowe recytując pozytywne przesłania jak to w bajkach bywa.
Pierwsza wspólna Wigilia w klasie 1 a pełna emocji i symbolicznych zwyczajów.
7322 grudnia br. w klasie 1 a Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole odbyła się wspaniała wigilia. Cała sala była przystrojona w świąteczne dekoracje: choinka błyszczała kolorowymi światełkami, na ścianie pojawiła się specjalna ścianka, gdzie dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkaliśmy się w tym dniu, by wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Świętowanie rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem. Na początek, wszyscy zebrani odśpiewaliśmy piękne pastorałki, które nauczyliśmy się wcześniej. Były to znane i lubiane kolędy, które rozbrzmiewały w całej sali, tworząc magiczną atmosferę. Po śpiewach, usiedliśmy przy przygotowanym stole, na którym znalazły się pyszne wigilijne potrawy. Dzieci miały okazję spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw. Po zasyceniu brzuszków, nadszedł czas na najbardziej wyczekiwany moment - prezenty od Mikołaja! Dzieci z podekscy
Z kącika Małego anglisty
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
Z kącika Małego anglisty - "Christmas"
Culture
Źródło: "New English Adventure" Podręcznik poziom 2, V. Lambert, A. Worrall, A. Tkacz, M. Bogucka, Pearson, 2018
Opracowała: Ewelina Świder-Szurgot
Play, learn and have fun :)
Z kącika Małego anglisty - Project "Merry Christmas"
Autorami prac plastycznych Project: "Merry Christmas" są uczniowie klasy 3a.
Ewelina Świder-Szurgot
II KONKURS „BARWY POWSTAANIA”
Chętni uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w drugiej edycji konkursu „Barwy Powstania”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Odra- Niemen Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Patronat nad konkursem objął IPN Oddział Poznań. Celem konkursu była:
- Promocja Powstania Wielkopolskiego oraz edukacja
WIGILIA KLASY 6 D
Wszyscy już czują atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dlatego uczniowie klasy 6 D wraz z wychowawcą dnia 21 grudnia przygotowali wigilię klasową. Na stole nie zabrakło czerwonego barszczu, była ryba i krokiety. W podniosły nastrój wprowadziły nas kolędy, piosenki świąteczne, dekoracja klasy sali i choinka.
Konkurs Plastyczny „Kula śnieżna”
W ramach organizowanego przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole konkursu plastycznego „Kula śnieżna” nasze uczennice okazały się najlepsze.
Z dumą i wielką radością ogłaszamy, że:
w kategorii klas I-III
III miejsce zajęła Eliza Marciniak z kl. IIIa
w kategorii klas IV-VI
Wycieczka klas trzecich do wioski Świętego Mikołaja🎅🌲🎅
Magiczny, świąteczny klimat towarzyszył dzieciom z klas trzecich podczas wycieczki do wioski Świętego Mikołaja w Skansenie Bicz. Dzieci piekły pyszne pierniczki oraz pisały listy do Mikołaja. Teraz tylko czekają na spełnienie świątecznych marzeń.
57
Wigilia w 6a
W ramach lekcji wychowawczej w klasie 6a miała miejsce uroczystość nawiązująca do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia - klasowa Wigilia.Uczniowie odświętnie ubrani,w doskonałych nastrojach zasiedli wspólnie przy stole obficie zastawionym pokarmami przygotowanymi przez rodziców,a także wykonanymi własnoręcznie (pierniczki i piernikowe kulki ala koreczki).Na stole pojawiły się m.in pierogi,ryby,barszczyk,paszteciki,piernik,makowiec i inne ciasta,owoce i wiele innych smacznych potraw.Przy dźwięku kolęd,uczniowie składali sobie życzenia.W organizację uroczystości bardzo aktywnie włączyli się rodzice uczniów, za co należą się Im podziękowania,że kultywują tradycję, współpracują i pomagają w integrowaniu zespołu klasowego.Zdrowych, wesołych Świąt.
Z kącika Małego anglisty - Project "Merry Christmas"
Autorami prac plastycznych Project: "Merry Christmas" są uczniowie klasy 1a.
Ewelina Świder-Szurgot
Mikołajki w klasie 3
Mikołajki w klasie 3c obfitowały w atrakcje. Od rana uczniowie wybrali się do kina na film "Kajtek czarodziej".
Po powrocie do klasy dekorowali pierniczki, które zjedli z apetytem i zimową herbatką z miodem i cytrusami o którą zadbali rodzice. Uczestniczyliśmy również w przedstawieniu o sw. Mikołaju przygotowanym przez klasę 2b wraz z wychowawcą p. Anną Murawiec. Na koniec zostali obdarowani upominkiem oraz obietnicą wycieczki do "Krainy Mikołaja" w Skansenie Bicz.
Spotkanie autorskie „Spełniamy swoje marzenia”
Klasa 3c wraz z paniami Izabelą Okulską nauczycielem wspomagającym oraz wychowawcą Wiesławą Garus w listopadzie uczestniczyła w spotkaniu z autorką książek dla dzieci Panią Joanną Karasińską. Autorka przybliżyła dzieciom proces pisania i powstawania książek, zaangażowała uczniów do wspólnego czytania wierszy z najnowszych zbiorów : „Kolorowe miesiące” , „Podwórkowe opowieści” oraz wcześniejszych utworów jak również zaproponowała zabawę w rymowanie i próbę stworzenia pamiątkowego wierszyka. Pani Joanna podarowała An, która miała urodziny w listopadzie oraz klasie książki z dedykacją. Pełni pozytywnych wrażeń uczniowie obiecali czytać książki wszak „Kto czyta żyje podwójnie".
ANDRZEJKI W KLASIE VII E
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Zabawa dzieci zaczęła się tradycyjnym laniem wosku przez klucz. Następnie losowaliśmy karteczki przepowiadające miłość, przyjaźń i bogactwo. Nasze buty pomogły nam ustalić, kto pierwszy wyjdzie za mąż , komu spełni się w nadchodzącym roku marzenie (wróżba z monetami) oraz jaka jest jego szczęśliwa liczba ( wróżenie ze skórki z jabłka). Wróżby andrzejkowe przyniosły nam wiele radości i były okazją do wspaniałej zabawy.
„Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?” – lekcja IPN
Uczniowie klasy 4 A uczestniczyli w warsztatach na temat „Co by było, gdyby zwierzęta mówiły? Warsztaty na zaproszenie p. Moniki Brody poprowadziła Pani Julia Kilanowska z Oddziałowego Biura Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej oddział Poznań. Lekcja opierała się na obejrzeniu filmu edukacyjnego „Sambo”. Bohaterem i narratorem jest Sambo – pies Eugeniusza Bodo. Razem z nim uczniowie wybrali się w podróż po międzywojennej Polsce i poznali największe osiągnięcia II Rzeczypospolitej.

Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych