Strona główna
Aktualności
Historia Pomnika Małego Powstańca
W ramach realizacji projektu edukacyjnego Włącz historię – Bohateron uczniowie klasy 6 B zapoznali się z historią Pomnika Małego Powstańca. Rzeźba z brązu przedstawia kilkuletniego chłopca w opadającym na czoło niemieckim hełmie z orzełkiem i namalowaną biało-czerwoną opaską, w za dużych butach i płaszczu oraz pistoletem maszynowym przewieszonym przez ramię. Jest to rzeźba licząca zaledwie 1,5 metra i na tle wysokich murów wydaje się jeszcze mniejsza. Upamiętnia wszystkich młodych ludzi, którzy w okresie Powstania Warszawskiego służyli jako sanitariusze lub łącznicy. Wielu z nich walczyło również z karabinem w ręku, tak jak przedstawia to postać na pomniku. Pomnik 1 października 1983 r. stanął przy murze obronnym na warszawskim Podwalu. Najmłodszy uczestnik Powstania Warszawskiego to Witold Stefan Modelski ps. „Warszawiak” (ur. 11 listopada 1932 w Warszawie, zm. 20 września 1944 tamże) –
„LEŚNE OPOWIEŚCI” w klasie 3 a w ramach IV edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców
5W ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci Uczą Rodziców" 27 października br. w klasie 3 a SP nr 1 w Kole odbyła się druga lekcja IV już edycji zatytułowana „Leśne opowieści”. Na lekcji uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli prezentację, dzięki której poszerzyli swoją wiedzę na temat mieszkańców lasu, poznali popularne gatunki drzew, które występują w polskich lasach. Utrwalili swoją wiedzę na temat tego, jak należy zachowywać się w lesie. Na zakończenie zajęć wykonali nawiązujące do tematyki zajęć karty pracy, a także otrzymali zadanie do wykonaniu w domu wraz z rodzicami. Za udział w lekcji klasa otrzymała dyplom "Miłośnika lasu".
Z WIZYTĄ NA CMENTARZU WOJENNYM- "PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI..."
14W dniu 27 października br. uczniowie klasy III a wraz z wychowawcą Martą Drętkiewicz oraz nauczycielem języka angielskiego p. Eweliną Świder- Szurgot wybrali się na Cmentarz Wojenny, by uczcić pamięć zmarłych. Wyjście poprzedziła rozmowa dotycząca odpowiedniego zachowania się na cmentarzu. Po przyjściu na miejsce uczniowie zapalili znicze i minutą ciszy w powadze i zamyśleniu uczcili pamięć poległych żołnierzy. Wizyta na cmentarzu była niezwykłą okazją sprzyjającą pogłębieniu wiadomości na temat historycznej przeszłości naszej ojczyzny. Dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta w tym miejscu.
Koło zainteresowań z kodowania i programowania
Na naszych wspólnych zajęciach uczymy się kodowania i programowania poprzez zabawę, bawimy się poprzez naukę.
Zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Nauczyciel prowadzący: pani Ewelina Świder-Szurgot.
Uczniowie klasy 3 a Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole w poszukiwaniu „Matematyki na drodze”
52W roku szkolnym 2022/2023 klasa 3 a Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Wydawnictwa MAC „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Głównym celem projektu jest zaprzyjaźnienie dzieci z matematyką, budowanie świadomości, że jest ona obecna we wszystkich dziedzinach życia, otacza nas na co dzień. Za nami realizacja zadań z I modułu „Matematyka na drodze”. Jednym z projektowych zadań był spacer po najbliższej okolicy i szukanie elementów matematycznych związanych z ruchem na drodze. Po dokonaniu wnikliwych obserwacji w terenie, sporządzeniu notatek i dyskusji w klasie uczniowie wykonali mapy myśli odnoszące się do tematu projektu. Obejrzeli ciekawy film, mówiący o tym, gdzie na drodze pojawiają się elementy matematyki, a także wykonali karty pracy nawiązujące do tematu zajęć.
Portret Pani Jesieni oczami uczniów klasy 3 a SP nr 1 w Kole
4128 października br. podczas zajęć edukacji plastycznej uczniowie klasy 3 a wykonali prace przedstawiające portret Pani Jesieni. Do stworzenia swoich prac uczniowie wykorzystali liście z różnych gatunków drzew, które zebrali podczas wycieczki do parku. W efekcie działań uczniów powstały ciekawe, indywidualne portrety inspirowane barwami jesieni.
Trening Umiejętności Społecznych
Pragniemy poinformować, że w Naszej szkole prowadzone są zajęcia Trening Umiejętności Społecznych dla uczniów ze specyficznymi trudnościami. Pracujemy w grupach 6-8 osobowych celem podnoszenia kompetencji społecznych które są kluczowa umiejętnością. Celem zajęć TUS jest rozwijanie kompetencji społecznych. Trening Umiejętności Społecznych to jedna z najskuteczniejszych terapii wspierających rozwój, łagodzących lub zapobiegających problemom emocjonalnym. Pomaga też radzić sobie z trudnościami pojawiającymi się w zachowaniach u dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzi terapeuta osób ze spektrum autyzmu Rosiak Dominika
Wycieczka do Państwowej Szkoły Muzycznej
W dniu dzisiejszym tj. 25 października 2022 r. uczniowie klasy I a wybrali się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. K. Szymanowskiego w Kole.
Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodnych instrumentów. Dzisiejsze spotkanie poprowadziła Pani Monika Jancy-Borowiak, która zabrała dzieci w ciekawą podróż muzyki wykonując krótki utwór i oprowadziła po szkole muzycznej.
Wycieczka klasowa do Puszczykowa i Poznania
19 października 2022 roku klasy 5d i 6b oraz trzy sympatyczne koleżanki z klasy 7b wyruszyły pod opieką pań: M. Brody, E. Konopińskiej, A. Łączkowskiej i B. Murakowskiej - do stolicy Wielkopolski, aby zwiedzić miejsca, w których jeszcze nigdy nie były. Pierwszym punktem programu okazało się muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie a tam niespodzianka – statek Krzysztofa Kolumba „Santa Maria”, piramida i Budda, wszystko w jednym miejscu; nie wspominając o piraniach, tam tamach oraz tajemniczych afrykańskich maskach. Kolejnym miejscem, do którego dotarli, było Muzeum Archeologiczne - wystawa o starożytnym Egipcie i zajęcia poświęcone mumifikacji zmarłych. Niektórym do twarzy było w bandażach, co pokazują pamiątkowe zdjęcia.
Talenciaki
Kochani mamy 1058 m talencików.
Robiąc zakupy w Lidlu za min. 50zł, w tym jedno warzywo lub jeden owoc otrzymasz podwójną liczbę TALENCIAKÓW.
Wspieraj z z nami naszą szkołę
Akcja trwa do 13 listopada 2022 roku.
Ślubowanie klas pierwszych
Ślubowanie i pasowanie na ucznia jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego pierwszoklasisty. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce 20 października 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole.
Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły pana Jarosława Janowskiego, który powitał wszystkich zebranych i skierował gorące słowa do pierwszoklasistów.
Stanisław Konarski patron naszej szkoły
W ramach tematyki Patron szkoły w klasach 2 a,b,c i 3c odbyły się lekcje przeprowadzone przez pracownika Biblioteki Miejskiej. Pani Ania kierownik działu dziecięcego w niezwykle ciekawy sposób przybliżyła uczniom sylwetkę patrona naszej szkoły. Lekcja zakończyła się zrobieniem kwiatów, które ozdabiają kącik patrona w klasach. Dziękujemy Pani Aniu:)
W Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej
Uczniowie z klasy 2c w ramach miesiąca bibliotek uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Na wstępie dowiedzieli się o pracy bibliotekarza, obejrzeli ciekawe okazy książek, film instruktażowy:"Jak powstaje książka?" A na koniec sami zabawili się w ilustratorów tworząc swoją stronę do książki.
14
Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Jesteśmy dumni z Polski”
Chętni uczniowie z naszej szkoły, pod kierunkiem nauczyciela historii, P. Moniki Brody wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Jesteśmy dumni z Polski”. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach oraz Urząd Miasta Tychy.
Zadaniem konkursowym było wykonanie prac plastycznych na jeden z wybranych przez siebie tematów:
Godziny dzwonków
Piątek 11.07.2025Kalendarz
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
- brak danych