Strona główna

    • Witamy na naszej stronie

      Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      Czytaj więcej
    • Wpłaty za obiady - CZERWIEC 2026

       

      Informujemy, że wpłaty za obiady w miesiącu czerwcu 2026 r. przyjmowane będą w biurze kierownika świetlicy oraz w świetlicy szkolnej w następujących terminach:

       

      📅 Poniedziałek-czwartek
      🕢 godz. 8:00 13:00

      📅 Piątek
      🕗 godz. 8:00–12:00

       

      Cena obiadów od 2 czerwca 2026 r. wynosi 105 zł.

       

      W godzinach wcześniejszych niż czas urzędowania kierownika świetlicy oraz w godzinach popołudniowych opłatę można uiścić u wychowawcy w świetlicy szkolnej, która czynna jest w godz. 6.30-16.30.

       

    • Aktualności

          • Lekcja biblioteczna klasy 6a

            W dniu 7 lutego w klasie 6a gościliśmy Panią Annę Pietruszkę, pracującą w PiMBP.

            Lekcja biblioteczna dotyczyła życia i twórczości Wisławy Szymborskiej.

            Pięknie i ciekawie poprowadzone zajęcia,oby pozostawiły jakiś ślad z przekazanych informacji.

            Autor: Renata Jokiel

          • O Wisławie Szymborskiej

            W dniu 5 lutego w klasie 5d w ramach godziny wychowawczej odbyły się warsztaty literackie. Pani Anna Pietruszka z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole w bardzo ciekawy sposób przybliżyła uczniom postać Wisławy Szymborskiej. Uczniowie poznali Szymborską jako poetkę, laureatkę Nagrody Nobla oraz zwykłego człowieka. Zapoznali się z ciekawostkami z życia noblistki oraz dowiedzieli się czym są moskaliki.

          • Dyskoteka klas 5

            W dniu dzisiejszym uczniowie klas piątych pod opieką Rodziców i wychowawców Pani Małgorzaty Janowskiej, Pani Hanny Cieślak oraz Pani Anny Bednarkiewicz bawili się na dyskotece szkolnej. W godzinach od 16.00 do 19.00 zabawy było co nie miara. W galerii przedstawiamy zdjęcia i filmy.

          • Z kącika małego artysty - Zima... zima... - klas 1 a SP nr 1 w Kole

            Podczas wcześniejszych zajęć z edukacji przyrodniczej klasa 1 a SP nr 1 w Kole pracowała nad lapbookiem o zimie. Uczniowie mieli okazję stworzyć kreatywne opracowania na ten temat.

            Teraz, gdy zima rozgościła się, uczniowie postanowili ukazać swoje wyobrażenie o niej na płaszczyźnie malarskiej. Wykorzystując farby plakatowe stworzyli przepiękne obrazy, ukazujące magię zimowego krajobrazu.

          • Lekcja wychowawcza klasy 6a

            W dniu 31 stycznia klasa 6a wraz z wychowawczynią gościła na lekcji wychowawczej panie pracujące w Bibliotece Pedagogicznej.

            Celem zaproszenia było poprowadzenie przez bibliotekarzy zajęć na temat bezpiecznego korzystania z internetu,na temat hejtu, uzależnienia od telefonu i portali społecznościowych.

          • Spotkanie z historią

            Spotkanie z historią „Koło/Warthbrücken jako element niemieckiej linii obrony B”

            Klasa 6 D wraz z wychowawcą Moniką Brodą obejrzała ekspozycję wystawy w PiMBP w Kole, która prezentowała znaleziska z okresu walk o Koło z 1945 roku. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Piotra Śniegockiego. Na wystawie można było również obejrzeć kopie dokumentów i map sztabowych z archiwów Armii Czerwonej odnoszących się do wydarzeń ze stycznia 1945 roku. Po wystawie oprowadził uczniów i pięknie opowiadał Pan Konrad Kołodziejski, który również udostępnił prezentację multimedialną na temat poniemieckich schronów, które znajdują się w Kole i okolicach. Następnie uczniowie udali się pod bunkier znajdujący się przy ulicy kolejowej i zapoznali się z jego historią, którą przedstawił Pan Kołodziejski.

          • Dzień Babci i Dziadka

            Dzień Babci i Dziadka w Miejskim Domu Kultury w Kole w wykonaniu uczniów Szkoły podstawowej nr 1 Wiktorii Blumenstein i Zuzanny Adamkiewicz

            🎼❤️🎤🎶❤️

            Opiekun:

            Patrycja Bąkowska

          • Koło zainteresowań z kodowania i programowania

            Na naszych zajęciach uczniowie odkrywają i uczą się kodowania z zestawami konstrukcyjnymi KORBO, które przede wszystkim dają możliwość wprowadzenia dynamiki, mechanizmów i ruchu elementów kodu.

            Możliwość sprawdzenia programu poprzez jego rzeczywiste uruchomienie wspiera naukę kodowania i programowania podczas naszych zajęć.

          • Koncert Noworoczny 2024

            W piątek 12 stycznia 2024 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole odbył się Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole. Gwiazdą tegorocznej uczty muzycznej był Mateusz Ziółko. Galę prowadziła wspaniała i serdeczna Monika Andrzejczak. Nad bezpieczeństwem muzyków i melomanów czuwali członkowie Szkolnego Koła PCK ze Szkoły Podstawowej nr 1 z opiekunką Patrycją Bąkowską oraz Szkolnego Koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole z opiekunką Agnieszką Frontczak.

          • Jak zima.. to muszą być bałwanki!

            Jak zima to oczywiście pora na bałwanki! W galerii uczniów klasy 1b pojawiły się kolejne prace plastyczne o tematyce zimowej. Bałwanki zostały wykonane z białych papierowych rulonów, kolorowego papieru. Śnieg powstał poprzez stemplowanie przy użyciu patyczków higienicznych. Praca plastyczna z bałwankiem w roli głównej sprawiła uczniom dużo radości.

          • Odnawialne źródła energii.

            W dniu 8.01.2024 uczniowie podczas zajęć koła biologiczno-geograficznego zajmowali się tematyką odnawialnych źródeł energii. Obejrzeliśmy film a także wykonaliśmy projekt plakatu promujący wykorzystanie odnawialnych źródeł w życiu codziennym. Autor Weronika Antkiewicz-Kowalska

          • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2024

            Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, który odbędzie się w dniu 21 marca 2024 roku. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Koszt uczestnictwa ucznia w konkursie wynosi 16 zł. Pieniądze należy wpłacić do dnia 31 stycznia 2024r. Wpłatę za konkurs należy przynieść do Pań uczących matematyki. Serdecznie zapraszamy !!!

          • "SERCE DLA SERCA"

            Święta Bożego Narodzenia to magiczny i piękny czas, podczas którego możemy podzielić się swoim dobrym sercem i czynem z drugim człowiekiem. Możemy dać im trochę swojego ciepła i radości, którego brakuje im w życiu codziennym. W niedzielę tj. 24.12.2023 r.) dobiegła końca kolejna już akcja „SERCE DLA SERCA”, która zrodziła się za przyczyną Ducha Świętego. Miała ona szczególny i podniosły charakter. Wywołała na twarzach dzieci uśmiech i sprawiła, że zbliżające się święta Bożego Narodzenia były dla nich naprawdę wyjątkowe, bowiem w tym dniu dzieci wraz z rodzicami mogły odebrać w Parafii św. Bogumiła w Kole przygotowane dla nich podarunki. Pan Robert Cesarz, który zapoczątkował to przedsięwzięcie serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy całym sercem zaangażowali się w akcję, a przede wszystkim Darczyńcom za okazane serce, wrażliwość i wsparcie. Organizatorami tego szczytnego przedsięwzięcia by

          • Gminny etap Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

            W sali sesyjnej ratusza w Kole, miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień
            uczestnikom eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego edycja
            2023/2024 zorganizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Zmagania
            miały na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną
            przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych w tym działań ratowniczo-gaśniczych,
            edukacją, tradycją i życiem strażackich środowisk. Uczniowie z nasze szkoły zajęli następujące
            miejsca:
            W kategorii klas I-IV
            III miejsce zdobył Mateusz Zając z kl. IVa
            Wyróżnienia:
            Julia Nowicka z kl. Ia
            Amelia Wojewoda z kl. IIb
            Aleksander Włodarczyk z kl. Vd
            Kornelia Zając z kl. VIIa
            Kornelia Panek z kl. VIId
            Olaf Trafny VIIe
            Laureaci konkursu oraz osoby wyróżnione wezmą udział w eliminacjach powiatowych

          • DYPLOM DLA SZKOŁY I KOORDYNATORA PROJEKTU EDUKACYNEGO WŁĄCZ HISTORIĘ – BOHATERON

            Nasza szkoła otrzymała dyplom -podziękowanie za aktywny udział w kolejnej ogólnopolskiej
            kampanii Włącz historię- BohaterON, której celem było upamiętnienie 79- rocznicy wybuchu
            Powstania Warszawskiego.
            Dyplom- podziękowanie otrzymała również nauczycielka historii, p. Monika Broda, która
            była koordynatorem akcji. Na lekcjach historii i „kółku historycznym” od września do listopada
            uczniowie mówili o Powstańcach Warszawskich, oglądali tematyczne filmy edukacyjne, poznawali
            życie codzienne mieszkańców stolicy w czasie powstania, zwiedzili wirtualnie muzeum Powstania
            Warszawskiego oraz wysyłali wirtualne kartki Powstańcom – pielęgnując w ten sposób pamięć o
            uczestnikach tego wydarzenia.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Herb Polski
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Nasze media społecznościowe

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

      • brak danych