Strona główna
Wpłaty za obiady - CZERWIEC 2026
Informujemy, że wpłaty za obiady w miesiącu czerwcu 2026 r. przyjmowane będą w biurze kierownika świetlicy oraz w świetlicy szkolnej w następujących terminach:
📅 Poniedziałek-czwartek
🕢 godz. 8:00 –13:00📅 Piątek
🕗 godz. 8:00–12:00Cena obiadów od 2 czerwca 2026 r. wynosi 105 zł.
W godzinach wcześniejszych niż czas urzędowania kierownika świetlicy oraz w godzinach popołudniowych opłatę można uiścić u wychowawcy w świetlicy szkolnej, która czynna jest w godz. 6.30-16.30.
Aktualności
📚📚🍂🍁Czytanie kluczem do rozwoju duszy - Spotkanie Klasy 2a i 6d 🍁🍂📚
39W dzisiejszym świecie, gdzie technologia zdominowała nasze życie, umiejętność czytania wciąż pozostaje nieoceniona. Czytanie nie tylko rozwija nas intelektualnie, ale także wzbogaca naszą duszę, umożliwiając odkrywanie nowych światów, wartości i głębszych emocji. Dziś tj. 23 października br. uczniowie klasy 2a mieli niezwykłą okazję doświadczyć magii głośnego czytania podczas spotkania z klasą 6d oraz wychowawczynią klasy, panią Anną Bednarkiewicz.
‼️ WAŻNE TELEFONY I ADRESY ‼️
Źródło: "Standardy ochrony małoletnich. Procedury wewnętrzne regulujące ochronę Dziecka przez krzywdzeniem.
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole.", str. 26.Informacja o ważnych telefonach i adresach na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 znajduje się również w zakładkach: Pedagog szkolny oraz Psycholog szkolny.
🙂 Koło zainteresowań z kodowania i programowania - zajęcia tematyczne "Pies Kiki" 🐕 cz. I 🐕 🙂
9We wtorek 22 października br. na naszym kole zainteresowań z kodowania i programowania odbyły się kolejne zajęcia tematyczne, tym razem ich celem było zbudowanie przez uczniów pieska o imieniu Kiki - LEGO Education SPIKE Prime. 🙂
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia efektów naszej wspólnej pracy. 😀
XXI edycja ogólnopolskiego konkursu „Niepodległa"
Chętni uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Niepodległa". Koordynatorem konkursu jest p. Monika Broda.
Celem konkursu było:
• zwrócenie uwagi uczestników na problematykę niepodległościową,
• zainteresowanie przebiegiem obchodów rocznic ważnych wydarzeń historycznych,
a w konsekwencji zainteresowanie ich genezą,
• przedstawienie wiedzy na temat wydarzeń z lat 1794 – 1922,
• przybliżenie sylwetek osób zaangażowanych w walkę o wolność kraju w okresie I wojny światowej,
• zachęcanie do rozmów ze świadkami historii,
• kształtowanie świadomości patriotycznej w odniesieniu do miejsca zamieszkania, regionu, kraju,
• inspirowanie dzieci i młodzieży w zakresie twórczego promowania własnego regionu (w tym środowisk lokalnych), jego historii, dorobku i dziedzictwa kulturowego,
❤️ "Emocje - znam, nazywam, rozpoznaję" ❤️ - zajęcia edukacyjne w klasie 2a w ramach Ogólnopolskiej kampanii Dzieciństwo bez Przemocy ❤️
30W piątek 18 października br. dla uczniów i uczennic klasy 2a przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne pt.: "Emocje - znam, nazywam, rozpoznaję" w ramach Ogólnopolskiej kampanii Dzieciństwo bez Przemocy, będące jednym z działań szkolnego programu profilaktyki przeciwdziałania przemocy i ochrony dzieci przed krzywdzeniem, które poprowadziły pani Ewelina Świder-Szurgot - nauczycielka języka angielskiego i pani Marta Drętkiewicz - wychowawczyni klasy 2a.
Dzień Papieski
2Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego wspominamy wydarzenia z życia św. Jana Pawła II oraz zagłębiamy się w jego nauczanie.
Dzień Papieski zawsze ma swoje hasło, wskazujące na istotny obszar papieskiego nauczania. Hasło tegoroczne brzmiało ,,Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”.
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1 im. STANISŁAWA KONARSKIEGO DOŁĄCZYŁA do OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
Celem kampanii Dzieciństwo bez Przemocy jest przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce, a jej hasłem: „Wspieraj dzieciństwo mocy bez przemocy”. Na kampanie składają się ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwać będą do 19 listopada 2024 roku.
Kampania koncentruje się na:
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1 im. STANISŁAWA KONARSKIEGO DOŁĄCZYŁA do OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
Koordynatorkami kampanii są pani Ewelina Świder-Szurgot - nauczycielka języka angielskiego
oraz
pani Marta Drętkiewicz - wychowawczyni kl. 2aAutorki: Ewelina Świder-Szurgot
Marta Drętkiewicz
🙂 Koło zainteresowań z kodowania i programowania - zajęcia tematyczne "Inteligentny rower" 🚲 cz. II 🚲 🙂
20Autor: Ewelina Świder-Szurgot
Piękna, złota jesień zagościła w klasie 1a🧡🍁🍂🌼
36Wychowawca Daria Kaczorkiewicz
Marcin Szczygielski w Kole
Dnia 8 października 2024 r. nasze miasto gościło wybitnego pisarza,
dramaturga i grafika, autora popularnych książek dla dzieci i młodzieży –
p. Marcina Szczygielskiego.
Dzięki współpracy z P i MBP w Kole uczniowie SP 1 mieli przyjemność
wziąć udział w spotkaniu autorskim z wielokrotnie nagradzanym,
🙂 Koło zainteresowań z kodowania i programowania - zajęcia tematyczne "Inteligentny rower" 🚲 cz. I 🚲 🙂
18We wtorek 8 października br. na naszym kole zainteresowań z kodowania i programowania odbyły się zajęcia tematyczne, których celem było zbudowanie "Inteligentnego roweru". Uczniowie pracując w trzech grupach, krok po kroku odkrywali nowe rozwiązania i konstruowali pojazd LEGO Education SPIKE Prime. Uczniów w zespołach i pomiędzy nimi łączyło nie tylko wspólne zadanie, ale również wspieranie siebie wzajemnie w jego wykonaniu, współpraca i pomaganie sobie nawzajem, a także wymiana doświadczeń oraz spostrzeżeń.
"Tajemnice Jesieni: Kreatywność klasy 2a w Kolorach Natury"🍁🍂🍁🍂
41Jesień to pora roku, która zachwyca nas swoją bogatą paletą kolorów i fantastyką pełną zmian. Nie tylko przyroda przybiera wówczas złote, miedziane i czerwone odcienie, ale także nasze myśli i uczucia mogą być inspirowane tym magicznym czasem. Klasa 2a postanowiła dosłownie i w przenośni zgłębić tajemnice jesieni podczas dzisiejszych zajęć z edukacji polonistycznej, tworząc piękne prace plastyczne, które uwieczniają jej urok.
NIEZWYKŁY GOŚĆ w klasie 2b 🐌🐌🐌
19W środę 2 października 2024 r. klasę 2 b odwiedził Gacek - ślimak Achatina, potocznie nazywany ślimakiem olbrzymim lub afrykańskim. Wszystko to za sprawą ucznia naszej klasy - Aleksandra Węcławka, który jest wielbicielem egzotycznych gatunków zwierząt. To już druga wizyta Gacka w naszej szkole. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku szkolnym i również cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Tym razem na spotkanie zostali zaproszeni również uczniowie klas pierwszych oraz uczniowie klasy 3b. Uczeń w swojej prezentacji przekazał swoim kolegom i koleżankom wiele ciekawych informacji na temat życia tego gatunku ślimaka, m. in. skąd pochodzi, jakie rozmiary osiąga, czym się żywi. Aleksander opowiedział o jego wyglądzie i odpowiednich warunkach hodowli, które zapewnią prawidłowy rozwój tego mięczaka. Po zakończonej prezentacji dzieci zadawały wiele pytań, na które Aleksander udzielał szczegółow
DZIEŃ CHŁOPAKA w klasie 2b
430 września 2024 r. obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Jak co roku dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia i zaśpiewały „Sto lat”. Ten dzień był odpowiednią okazją do tego, by zorganizować wyjątkowe zajęcia. Już po raz drugi Pani Renata z Centrum Kreatywności Edu-Czar poprowadziła w naszej klasie fantastyczne warsztaty. Tym razem uczniowie własnoręcznie dekorowali wykonane ze sklejki breloczki - ludziki Lego. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki z wielkim zaangażowaniem ozdabiali zawieszki, a następnie pakowali do woreczków i przyklejali
"Niebajka o Powstaniu Warszawskim"
Uczniowie klasy 4 C podczas zajęć z p. Moniką Brodą zrealizowali kolejny punkt projektu edukacyjnego BohaterON i obejrzeli "Niebajka o Powstaniu Warszawskim". Przedstawienie dla najmłodszych oparte na relacji dziadek – wnuczka, w prosty sposób wyjaśnia dzieciom czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Niebajka pokazała, co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi, młodymi patriotami.
"Magia emocji" - konkurs Disney z języka angielskiego
Technika i format pracy:
Prace mogą być wykonane dowolną techniką płaską (kredka, ołówek, flamaster, różnego rodzaju pastele, farbki akwarelowe, plakatowe, akrylowe, wycinanka, techniki graficzne) na kartce papieru formatu A5, A4 lub A3. Do konkursu może być zgłoszona tylko jedna praca konkursowa danego dziecka.
Święto Chłopaka w klasie 2a: Kreatywne Warsztaty Dekorowania Breloczków
54Wczoraj, od samego rana, chłopcy z klasy 2a z radością obchodzili swoje święto. Z tej okazji Ciocia Renatka z Centrum Kreatywności Edu-Czar zorganizowała dla uczniów wyjątkowe warsztaty dekorowania breloczków wykonanych ze sklejki, inspirowanych popularnymi grami Minecraft i Lego. Zajęcia rozpoczęły się od ciekawej opowieści na temat historii Dnia Chłopaka, co wzbudziło zainteresowanie dzieci. Następnie przystąpili do twórczej pracy – każdy z nich miał za zadanie pokolorować przygotowane elementy według własnego pomysłu. Używając kolorowych pisaków, dzieci mogły wykazać się swoją wyobraźnią i indywidualnością. Ciocia Renatka podzieliła się również z dziećmi ciekawostkami o barwach chromatycznych, co wzbogaciło zajęcia i dodało zajęciom edukacyjnego waloru. Gdy breloczki były już gotowe, mali artyści zapakowali swoje dzieła w piękne, świecące torebeczki, a na koniec przykleili kolorowe

Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych