Strona główna

    • Witamy na naszej stronie

      Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      Czytaj więcej
    • Wpłaty za obiady - CZERWIEC 2026

       

      Informujemy, że wpłaty za obiady w miesiącu czerwcu 2026 r. przyjmowane będą w biurze kierownika świetlicy oraz w świetlicy szkolnej w następujących terminach:

       

      📅 Poniedziałek-czwartek
      🕢 godz. 8:00 13:00

      📅 Piątek
      🕗 godz. 8:00–12:00

       

      Cena obiadów od 2 czerwca 2026 r. wynosi 105 zł.

       

      W godzinach wcześniejszych niż czas urzędowania kierownika świetlicy oraz w godzinach popołudniowych opłatę można uiścić u wychowawcy w świetlicy szkolnej, która czynna jest w godz. 6.30-16.30.

       

    • Aktualności

          • Piękny list do Bohaterów Powstania Warszawskiego

            W ramach udziału naszej szkoły w Ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej Włącz historię – Bohateron, uczennica klasy 6 a Alicja Nowakowska napisała piękny list do żyjących Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944. Alicja wcześniej wykonała również plakat upamiętniający wydarzenia tamtych dni oraz kartkę z życzenia dla Powstańców, którą wysłała Bohaterom online.

          • Dzień Chłopca w klasie II b

            30 września dziewczynki z klasy II b zorganizowały przy pomocy rodziców niespodziankę dla kolegów z klasy z okazji Dnia Chłopca. Cała klasa uczestniczyła w zajęciach Lego, organizowanych w MDK w Kole. Początkowo nieśmiało, ale każdy z zapałem uczestniczył w zajęciach. Zajęcia tak się podobały, a powstałe budowle tak zainspirowały dzieci, że nie chciały opuścić sali z klockami.

          • Powstanie Warszawskie z klocków lego

            Uczeń klasy 6 A Miłosz Andrzejczak, aby upamiętnić wydarzenia z 1 sierpnia 1944 roku odtworzył i zaprezentował klasie armię z klocków lego. Za pomocą zestawu klocków Miłosz pokazał bohaterskich uczestników tego wielkiego zrywu. W ten sposób kolejny uczeń z naszej szkoły dołączył do Ogólnopolskiej kampanii Włącz historię Bohateron.

          • List do Bohaterów Powstania Warszawskiego

            W ramach udziału naszej szkoły w Ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej Włącz historię – Bohateron, uczennica klasy 7 b Nadia Gadomska napisała piękny list do żyjących Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944. List został wysłany online do Bohaterów. Nadia wykonała również plakat upamiętniający wydarzenia tamtych dni.

          • Akcja ,,Pomóż kociakom przetrwać zimę"

            Zachęcam do udziału w akcji ,,Pomóż kociakom przetrwać zimę" polegającej na zbiórce karmy dla bezdomnych kotów.

            Każdy kto chce pomóc bezdomnym kotom i wziąć udział w naszej akcji może ofiarować karmę. Pomóżmy razem tym biednym zwierzakom, szczególnie teraz w okresie zbliżającej się zimy. Karmę można przynosić każdego dnia i przekazywać p. Weronice Antkiewicz - Kowalskiej. Akcja trwać będzie do końca października 2022 r. Karma będzie przekazana osobom opiekującym się kotami. Liczymy, że los bezdomnych kotków nie jest Wam obojętny i okażecie serce włączając się do akcji.

          • Pielgrzymka klas VIII do Lichenia

            27 września uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z terenu diecezji włocławskiej pielgrzymowali do Lichenia. Na wspólnej modlitwie pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” zgromadziło się około czterech tysięcy młodych ludzi, którzy rozpoczęli ostatnią klasę szkoły podstawowej, a już w przyszłym roku staną przed decyzją wyboru szkoły średniej. Przed Eucharystią ewangelizację poprowadziła Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji i zespół Maksymalni z Konina.

          • Michał Grabowicz Laureatem Międzynarodowego Konkursu Literacko - Historycznego "Matka Trzech Narodów"

            4 października 2022r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Częstochowie miała miejsce uroczysta gala rozdania nagród w Międzynarodowym Konkursie Literacko - Historycznym "Matka Trzech Narodów" pod honorowym patronatem metropolity częstochowskiego abpa Wacława Depo. III miejsce w kategorii multimedialnej zajął uczeń klasy VIII – Michał Grabowicz, uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole przynależącej do parafii św. Bogumiła a którego opiekunem był ks. Maciej Grabowski – katecheta.

          • Portret Jesieni w wykonaniu uczniów klasy 2 c

            Jesień to przepiękna pora roku. Podczas zajęć z edukacji plastycznej uczniowie klasy 2 c wykonali prace plastyczne przedstawiające portret Pani Jesieni z wykorzystanie darów jesieni, w postaci kolorowych liści. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości. Efekty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach.

          • Ogólnopolski Konkurs Stypendiada Wczesnoszkolna

            Ogólnopolski konkurs stypendiada wczesnoszkolna

            Jak co roku zachęcam do udziału w konkursie stypendiada wczesnoszkolna uczniów klas I-III

            W tegorocznej edycji proponujemy zmagania

            w następujących konkursach z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej i plastycznej:

            1. Konkurs plastyczny „Plastuś” – od 5 do 9 XII 2022 r.

          • Wirtualny spacer po Muzeum Powstania Warszawskiego

            W ramach Ogólnopolskiej kampanii Bohateron – włącz historię uczniowie podczas zajęć lekcyjnych wybrali się na wirtualny spacer po Muzeum Powstania Warszawskiego. Głównym motywem wystawy jest ceglany mur Pamięci z 10 tysiącami nazwisko Powstańców, którzy zginęli w boju. Na wystawach zostały opisane poszczególne dni Powstania, sylwetki dowódców i najważniejsze fakty historyczne. Podczas wirtualnego spaceru zobaczycie wiele interesujących eksponatów jak np. motocykl, maszyny introligatorskie i do pisania, karabiny, dawne aparaty telefoniczne, kolekcję misiów, w tym z logo Polski Walczącej i wiele innych.

          • Dzień Chłopaka w klasie II c

            Chłopcy z klasy II c zostali obdarowani laurkami, breloczkami z imieniem serdecznymi życzeniami od dziewczyn, a cała klasa była w kinie na filmie " Lena i Śnieżek". Takie uroczystości integrują klasę i sprawiają wiele radości.

            autor: WG

          • Wycieczka do byłego hitlerowskiego obozu zagłady w Chełmnie nad Nerem

            28 września delegacja uczniów z klasy 8 a pod opieką nauczyciela historii p. Moniki Brody w ramach popularyzacji wiedzy o historii i kulturze Żydów udali się na zaproszenie SP nr 5 w Kole do byłego obozu zagłady w Chełmnie nad Nerem.

            Obóz Kulmhof był pierwszym ośrodkiem stworzonym przez Niemców wyłącznie w celu dokonywania masowych egzekucji. Funkcjonował od grudnia 1941 roku do kwietnia 1943 r. oraz od wiosny 1944 roku do stycznia 1945 r. Stworzono go głównie w celu likwidacji społeczności żydowskiej z pobliskich gett, w tym z największego w obrębie Kraju Warty getta łódzkiego.

          • Lekcja historii w „Muzeum na kółkach”

            Uczniowie klasy 5 d wraz z wychowawczynią obejrzeli w SP nr 5 mobilną wystawę, która pokazywała historię Żydów. Muzeum na kółkach to podróżująca wystawa edukacyjna. To jedyny w Polsce mobilny projekt edukacyjny, który na tak szeroką skalę przybliża historię polskich Żydów i przywraca pamięć o lokalnej społeczności żydowskiej.

          • Dzień Chłopca w klasie 5 D

            Dzień Chłopaka obchodzimy 30 września.

            Nie należy mylić go jednak z Dniem Mężczyzny, który w naszym kraju obchodzimy 10 marca. Mimo krótkiej historii, święto z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Dzień Chłopaka obchodzony jest od 19 listopada 1999 roku.

            Tradycyjnie, jak co rok dziewczynki z klasy 5 D pamiętały o swoich kolegach w tym dniu. I przygotowały dla nich piękne upominki. W ich przygotowanie włożyły dużo pracy. Były również życzenia, uściski. Był to dzień pełen radości i dobrej zabawy.

          • Dzień Chłopca w klasie 4C i 4D

            Z okazji Dnia Chłopca uczniowie klas: 4C i 4D wraz w wychowawcami Panią Anną Bednarkiewicz i Panem Maciejem Kaźmierczakiem wybrali się do MDK w Kole na bajkę "GULIWER".

          • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 1B

            30 września w klasie I b chłopcy obchodzili swoje święto. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków. Dziewczynki wszystkim chłopcom złożyły najlepsze życzenia. Obchody minęły w miłej i sympatycznej atmosferze.

            Autor: Mariola Krygier

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w kl. 1b

            29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Głośne czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca zasób słownictwa oraz rozwija wyobraźnię i pamięć. Ma również działanie terapeutyczne i relaksacyjne. Książki są najlepszym źródłem wiedzy dla dzieci. W akcji propagowania czytelnictwa wzięła udział klasa 1b. Najmłodsi zapoznali się z fragmentem książki ,,Czarna owieczka”. Rozmawialiśmy również o tym, jak ważne jest codzienne, głośne czytanie.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Herb Polski
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Nasze media społecznościowe

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

      • brak danych